ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Ibrahimovič pyká za kritiku rozhodčích, čtyři zápasy si nezahraje

Velikost textu:
aktualizováno 10. 4. 2015 21:28

Paříž Útočník Zlatan Ibrahimovič byl potrestán za ostrou kritiku rozhodčích po březnové prohře PSG s Bordeaux (2:3) ve francouzské lize. Disciplinárka mu zastavila činnost na čtyři zápasy. "Byl potrestán za vulgaritu jeho prohlášení," uvedl šéf komise Sebastien Deneux.

Zlatan Ibrahimovič v dresu PSG
Zlatan Ibrahimovič v dresu PSG

Rozzuřený Ibrahimovič, který dal v utkání dva góly, při odchodu do šatny křičel na sudího Lionela Jaffreda, že "během patnácti let ještě neviděl horšího rozhodčího a že si tahle pos...á země nezaslouží PSG". Vulgární vystoupení zkritizoval francouzský ministr sportu Patrick Kanner, jenž fotbalistu vyzval, aby se omluvil, což také udělal.

Švédský reprezentant tak přijde o ligové zápasy s Nice, Lille, Metami a Nantes. Trest mu však začne platit až od úterý, takže Ibrahimovič může nastoupit k sobotnímu finále Ligového poháru s Bastií.

Disciplinární komise k rozklíčování toho, co přesně Ibrahimovič na rozhodčího křičel, použila záznam televize Canal Plus. Zástupci Paris St. Germain se později nechali slyšet, že jeho hráči ani trenéři už před kamerami této stanice až do konce sezony nic neřeknou. K bojkotu se připojil i Olympique Marseille, jehož hráč Dimitri Payet byl rovněž na základě záznamu televize potrestán za vulgarity na dvě utkání.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.