ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Turecká liga je kvůli střelbě na autobus Fenerbahce přerušena na týden

Velikost textu:
aktualizováno 6. 4. 2015 18:27

Istanbul - Turecká fotbalová liga je na týden přerušena kvůli sobotnímu střeleckému útoku na klubový autobus Fenerbahce Istanbul. Vedení soutěže tak rozhodlo po dnešní schůzce s tureckým ministrem mládeže a sportu Akifem Cagatayem Kilicem. Společně budou nyní hledat opatření, která by podobným incidentům v budoucnu zabránila. 

Zasažený klubový autobus Fenerbahce
Zasažený klubový autobus Fenerbahce

"Šlo o teroristický čin. Jeho cílem nebylo jen Fenerbahce, ale celý turecký sport. Proto jsme se rozhodli odložit všechna ligová a pohárová utkání tohoto týdne," řekl předseda ligy Yildirim Demiroren.

O přerušení ligy požádalo i vedení Fenerbahce, jehož klubový autobus s hráči byl při návratu z ligového utkání na hřišti Rizesporu zasažen střelbou z brokovnice neznámého útočníka. Při útoku byl zraněn řidič autobusu.

Klub ve svém prohlášení označil incident za pokus o atentát a dal ho do souvislosti s nepřátelskou kampaní proti Fenerbahce. Devatenáctinásobný mistr Turecka byl loni potrestán za ovlivňování výsledků a na dva roky vyloučen ze soutěží UEFA. "Fotbal se dostal do bodu, kdy je prolévána krev. A dokud se útok nevyšetří, neměla by soutěž pokračovat," uvedlo Fenerbahce. "V tuto chvíli pro nás liga není důležitá. Nejdůležitější je lidské zdraví," dodal klub.

Horké chvilky popsal obránce Fenerbahce Michal Kadlec. "Nejprve mě napadlo, že máme defekt, ale viděl jsem našeho doktora, jak běží dopředu k řidiči. Všechno se seběhlo hrozně rychle. Naštěstí řidič autobusu dokázal i přes šok zastavit, a zabránil tak větší tragédii," řekl Kadlec.

Fotbalový svaz odložil i pohárová utkání včetně úterního zápasu Fenerbahce s Mersinem. Přerušení se týká 27. ligového kola, které by se mělo dohrávat v náhradním termínu. Fenerbahce je osm kol před koncem ročníku v ligové tabulce druhé o dva body za vedoucím Galatasarayem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.