ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Kalas: V Middlesbrough jsem si zvykl, teď chci postoupit do Premier League

Velikost textu:

Middlesbrough - Tomáš Kalas si už za dva měsíce působení v Middlesbrough zvykl na druhou anglickou ligu. Se svým týmem, v němž hostuje do konce sezony z Chelsea, figuruje na čtvrtém místě vyrovnané tabulky a těší se na nadcházející sérii tří zápasů s přímými konkurenty v boji o Premier League. Právě ty mohou podle jednadvacítky rozhodnout o tom, kdo postoupí. 

Tomáš Kalas
Tomáš Kalas

"Už jsem si zvykl na fyzickou náročnost druhé anglické ligy. Očekával jsem, že v téhle lize je to fyzicky hodně těžké, protože vím, že každý tým má silné chlapy v útoku," řekl Kalas. "Ale musím se zlepšovat a učit se, jak se s tím vyrovnat. Abych nedělal takové chyby, jako jsem udělal naposledy v zápase s Nottinghamem Forest," doplnil jednadvacetiletý obránce.

Tým Middlesbrough o víkendu podlehl 1:2 a v nesmírně vyrovnané tabulce klesl na čtvrté místo. První čtyři týmy mají shodně 66 bodů a pátý Norwich jen o bod méně. Kalasův tým nyní čekají duely se sedmým Ipswichem, druhým Derby a vedoucím Bournemouthem. Do konce soutěže zbývá deset kol, do Premier League postoupí první dva týmy a celky na třetím až šestém místě čeká baráž.

"Musíme z následujících tří zápasů vytěžit co nejvíc bodů. Mohou to být rozhodující zápasy. Pokud posbíráte body s týmy kolem vás, ještě víc vám to pomůže," konstatoval Kalas. "Soutěž je tenhle rok strašně vyrovnaná a pravděpodobně to tak bude až do konce sezony. Musíme se pokusit postoupit přímo," dodal olomoucký rodák.

Po svém příchodu do Middlesbrough, kam zamířil po neúspěšném podzimním hostování v německém Kolíně nad Rýnem, odehrál devět z dvanácti druholigových zápasů. Čtyři na pozici pravého obránce a pět na postu stopera. "Když jsem hrál napravo, bylo to více o fyzičce, běhání. Na stoperu je to víc o soubojích. Mám rád obojí," dodal Kalas.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.