ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
MS 2022

FIFA: Kluby a ligy žádné odškodnění za Katar nedostanou

Velikost textu:
aktualizováno 25. 2. 2015 12:02

Curych - Vedení FIFA vyloučilo, že fotbalové kluby a ligy dostanou finanční odškodnění za přesunutí mistrovství světa v roce 2022 v Kataru z léta na listopad a prosinec. "Sedm let na přípravu je dost času, žádné odškodnění nebude. Nevidím důvod, proč se mluví o kompenzaci a proč bychom se za přesunutí měli klubům omlouvat. Jde o jednorázovou akci, neničíme fotbal," prohlásil generální sekretář federace Jérome Valcke.

přehrát video
FIFA nehodlá klubům kompenzovat ztráty za listopadové MS

"Navíc kluby vždy na mistrovství vydělají. V roce 2010 to bylo 40 milionů dolarů a loni 70," přidal Valcke, který reagoval na slova bývalého německého reprezentanta a šéfa Asociace evropských klubů ECA Karla-Heinze Rummeniggeho, podle nějž by byl pro evropské soutěže přijatelnější květnový termín.

Rummenigge o kompenzaci promluvil v úterý krátce poté, co speciální expertní skupina FIFA doporučila přesunutí šampionátu kvůli velkým vedrům, která v létě v Kataru panují. Návrh má prý podporu konfederací jednotlivých světadílů a konečné rozhodnutí by mělo padnout 19. nebo 20. března v Curychu.

Podle návrhu komise by se mělo první utkání mistrovství v Kataru odehrát 26. listopadu a finále 23. prosince, ve hře je ale také 18. prosinec. Turnaj by měl být rovněž z obvyklých 32 dní zkrácen na 28 a jeho přesunutí ovlivní mimo jiné i mistrovství Afriky, jež se místo ledna uskuteční v červnu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.