ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Kvůli Neymarovu přestupu musí k soudu už i prezident Barcelony

Velikost textu:

Barcelona - Proces s fotbalovou Barcelonou se stále zvětšuje. Do vyšetřování, které probíhá už od června, španělský soud nově zahrnul také stávajícího prezidenta klubu Josepa Bartomeua. K soudu musí kvůli kontroverznímu přestupu brazilského fotbalisty Neymara z června 2013. Dnes si vyslechl obžalobu kvůli podezření z daňového podvodu a 13. února se bude soudci zpovídat. Nedoplatek za Neymarův přestup činí 2,85 milionu eur.

Prezident klubu FC Barcelona Josep Bartomeu
Prezident klubu FC Barcelona Josep Bartomeu

Barcelonu začaly úřady vyšetřovat poté, co vyšlo najevo, že hvězdný Neymar nepřišel z klubu Santos za původně avizovaných 57 milionů eur, ale za téměř sto milionů. A právě z vyšší částky klub údajně nezaplatil daň.

Kvůli nesrovnalostem loni v únoru odstoupil tehdejší prezident klubu Sandro Rosell, hned po uvedení Bartomeua do funkce klub na dani doplatil 13,5 milionu eur.

přehrát video
Proces s Barcelonou se stále zvětšuje

Loni na podzim bylo soudní řízení zastaveno. Nyní však barcelonský šéf dostal od Nejvyššího soudu v Madridu předvolání na příští pátek.

Klub stále jakékoli pochybení odmítá. "Jsme překvapeni, rozhořčeni a vinu popíráme. Operace v rámci transferu v žádném případě neproběhly s úmyslem porušit platné zákony," napsala Barcelona v prohlášení.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.