ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Italské kluby musí dát prostor mládí, aby vychovávaly talenty reprezentaci

Velikost textu:

Řím – Na posledním Euru se probojovali do finále, letos na mistrovství světa ale skončili už ve skupině, a tak zástupci italského fotbalového svazu sahají k reformám. V domácí soutěži by měli dostat větší šanci mladí Italové, aby tak vychovali více adeptů pro reprezentaci.

Zklamaný italský útočník Mario Balotelli v utkání s Kostarikou
Zklamaný italský útočník Mario Balotelli v utkání s Kostarikou

Italské kluby, kterým se v posledních letech daří na mezinárodní scéně ještě méně než národnímu týmu, budou muset mít od nové sezony na soupisce určitý počet hráčů, kteří buď v Itálii vyrůstali, nebo prošli jejich mládežnickými systémy. Každý účastník Serie A bude muset zredukovat kádr na 25 hráčů, přičemž čtyři z nich budou rodilí Italové a další čtyři, kteří prošli v daném klubu mládeží.

Podle studie deníku Gazzetta dello Sport tato pravidla momentálně nesplňuje ani jeden z klubů v nejvyšší soutěži. A malé kluby jako Chievo nebo Verona nemají na soupisce jediného vlastního odchovance. Zredukováním kádrů přijde o místo ve dvacetičlenné Serii A 80 hráčů, zůstane jich 500.

"Tyto reformy jsou velmi důležité, protože pomohou v růstu našim hráčům a tím prospějí celému italskému fotbalu," řekl předseda nejvyšší soutěže Maurizio Beretta. Přijaty byly většinou hlasů, i když se proti tomu postavili zástupci hráčské asociace a nesouhlasili ani trenéři. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.