ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Kapitán fotbalistů JAR byl zastřelen, když bránil přítelkyni

Velikost textu:

Johannesburg – Kapitán jihoafrické fotbalové reprezentace Senzo Meyiwa byl zastřelen při loupežném přepadení, když bránil svou přítelkyni. Policie za informace vedoucí k dopadení trojice pachatelů nabídla odměnu 17 tisíc randů (asi 300 tisíc korun). Meyiwa byl zasažen do zad, sedmadvacetiletý gólman poté po převozu do nemocnice zemřel.

Zastřelený gólman Senzo Meyiwa
Zastřelený gólman Senzo Meyiwa

Podle původních informací byl brankář Orlanda Pirates zastřelen při hádce v domě jeho partnerky Kelly Khumalové nedaleko Johannesburgu. "Dva muži vešli do domu a chtěli mobilní telefon, peníze a další cennosti," uvedla policejní mluvčí Sizakele Nkosiová-Malubaneová.

"Senzo se snažil Kelly ochránit, jenže jeden z mužů na ni namířil pistoli," dodala. Upřímnou soustrast pozůstalým vyjádřil i prezident Jihoafrické republiky Jacob Zuma a kvůli tragické události bylo odloženo derby mezi Sowetem Giants a Orlandem.

Chytal ještě v sobotu

Meyiwa odchytal za národní tým JAR šest zápasů, přičemž v posledních čtyřech utkáních kvalifikace mistrovství Afriky vedl mužstvo jako kapitán. Celou kariéru strávil v týmu Pirates, kterému ještě v sobotu pomohl k postupu do semifinále Ligového poháru. V letech 2011 a 2012 získal s týmem z předměstí Johannesburgu ligový titul.

Jeho smrt opět upozornila na vysokou kriminalitu v Jihoafrické republice, kde od dubna 2013 do letošního března bylo zavražděno přes 17 tisíc lidí. Podle Reuters je to o 800 víc než v předchozím roce.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.