ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Maroko nechce kvůli ebole pořádat africký šampionát, hledá se náhradník

Velikost textu:

Johannesburg – Africký fotbalový šampionát je v ohrožení. Maroko, které mělo za tři měsíce turnaj hostit, odmítlo mistrovství v tomto termínu pořádat, kvůli strachu ze šíření eboly. Jeho žádost o odložení mistrovství Afriky však konfederace zamítla, místo toho se obrátila na JAR, Ghanu a další země, zda by případně šampionát mohly uspořádat. První reakce ale příliš vstřícné nebyly. 

Obhájci titulu afrických šampionů Nigérijci
Obhájci titulu afrických šampionů Nigérijci

Africká fotbalová konfederace trvá na tom, že šampionát se bude hrát od 17. ledna do 8. února 2015, i když se kontinent nyní potýká s epidemií smrtelného onemocnění. Vedle JAR a Ghany prý oslovila dalších pět zemí.

Ebolou jsou nejvíce zasaženy státy na západě Afriky - Libérie, Guinea a Sierra Leone, kde na ebolu zemřelo již téměř 4500 lidí. Guinea a Sierra Leone ještě hrají v kvalifikaci, ve svých skupinách jsou ale poslední.

Osud mistrovství Afriky se bude řešit 2. listopadu na schůzce zástupců africké konfederace a marockého fotbalu. Jihoafrické ministerstvo sportu uvedlo, že hlavním otazníkem by byla výše nákladů na zorganizování šampionátu v tak krátkém čase. "Turnaj ale může také představovat výzvu, jak se popasovat s ebolou, která zachvátila náš kontinent," stojí v prohlášení ministerstva .

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.