ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Pastoor trenérem Alkmaaru nebude. Prý vynesl informace o van Bastenově zdraví

Velikost textu:

Alkmaar - Alex Pastoor byl údajně krůček od toho, aby se stal trenérem Alkmaaru. Jenže bývalý trenér Slavie nyní v nizozemském celku náhle skončil. Podle klubového vedení totiž vynesl do médií citlivé informace o zdravotním stavu Marca van Bastena. Po něm totiž měl Pastoor trenérský post převzít.

Alex Pastoor
Alex Pastoor

Pastoora z úniku informací do médií obvinil technický ředitel klubu Earnest Stewart. Trenér to označil za obrovskou urážku a žádá zpět funkci asistenta. Sedmačtyřicetiletý Pastoor, který na jaře působil necelé tři měsíce ve Slavii a těsně ji zachránil v první lize, měl nahradit Van Bastena na postu hlavního kouče.

Legendární bývalý útočník se tento týden vrátil do Alkmaaru po zdravotní pauze s tím, že se přesune do role asistenta, protože už nechce být vystaven přílišnému stresu. Devětačtyřicetiletý trojnásobný držitel Zlatého míče přišel do Alkmaaru před sezonou a podepsal dvouletou smlouvu. Po červencovém úmrtí otce měl však podle médií problémy s bušením srdce, které může být vyvoláno stresem, může ale jít například i o příznaky tachykardie či nesprávné funkce štítné žlázy.

Stewart nyní obvinil Pastoora z toho, že se informace o Van Bastenových problémech dostaly na veřejnost. "Jsem si tím jistý. Nikdy jsem neřekl, že to prozradil Alex Pastoor, ale podle mě byl zapletený do vynesení těch informací. Mluvil jsem s ním o tom. Je to velké zklamání, zvlášť když někomu věříte," řekl Stewart.

Ve čtvrtek vedení AZ oznámilo, že Pastoor v klubu končí, protože nesouhlasil s nabízenými podmínkami angažmá v roli hlavního kouče. "Je to otázka mravní integrity," uvedl nyní Stewart. V nedělním utkání proti Zwolle mají vést Alkmaar druhý dosavadní asistent Dennis Haar a Van Basten.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.