ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
SLOVENSKÝ FOTBAL

Dušan Galis kvůli Strakovi opouští Slovan

Velikost textu:

Bratislava - Dušan Galis se kvůli překvapivému angažování Františka Straky do funkce trenéra Slovanu Bratislava rozhodl v klubu skončit. Slovenská fotbalová legenda ve Slovanu plnila roli poradce s rozšířenými kompetencemi, spolupráci s českým koučem si však nedokáže představit.

Dušan Galis
Dušan Galis

"Neměl jsem ani náznak informací, že se bude měnit realizační tým. O to víc mě překvapilo, když se na Pasienkách objevil František Straka," řekl Galis v rozhovoru pro deník Šport.

Podle Galise realizační tým v čele s Jozefem Valovičem odvedl v uplynulé mistrovské sezoně dobrou práci a zasloužil si v nezměněné sestavě pokračovat. "Vnitřně to považuji za nekorektní, jsem zklamaný, že je to úplně jinak," dodal mistr Evropy z roku 1976.

Galis prý byl připraven pokračovat v načaté práci, měl už představu o letních posilách. "Poté, co bylo oznámeno, že mužstvo převezme Straka, jsem řekl, že ve Slovanu končím," konstatoval bývalý trenér slovenské reprezentace. Sám v minulosti jako kouč získal se Slovanem československý titul a třikrát vyhrál slovenskou ligu.

Straka se přitom na spolupráci s Galisem těšil. "Je to obrovská osobnost. Dušan bude poradce. Určitě budu kontakt s ním vyhledávat, protože je to člověk s velkým charismatem, slovanista. Myslím si, že spolupráce s ním bude dobrá," řekl český trenér ve středu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.