ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Polák jde do 2. ligy, po sedmi letech se vrací do Norimberku

Velikost textu:
aktualizováno 27. 5. 2014 16:17

Norimberk – Janu Polákovi skončila smlouva ve Wolfsburgu, v Německu ale zůstává. Jako volný hráč míří do druhé německé ligy do Norimberku, který sestoupil z nejvyšší soutěže letos. S klubem, ve kterém působil v letech 2005 až 2007, podepsal smlouvu na dva roky.

Jan Polák
Jan Polák

"Po vypršení smlouvy ve Wolfsburgu Honza projevil zájem nadále zůstat v Německu. V Norimberku jsme se dohodli na dvouleté smlouvě. Momentálně tam je společně s mým kolegou Jirkou Rosickým a dolaďuje detaily," řekl Polákův manažer Paska.

Novou posilu už oficiálně oznámil i Norimberk. "Jan Polák přináší do našeho týmu velkou zkušenost. Svou kvalitu prokazuje v bundeslize už dlouhou dobu. Navíc byl velmi zapálený pro výzvu, kterou před sebou Norimberk má," řekl sportovní ředitel Norimberku Martin Bader.

Pro třiatřicetiletého defenzivního záložníka byl Norimberk první zahraniční štací po Brnu a Liberci. Byl u nejlepšího období Norimberku v Bundeslize, když s ním skončil na 8. a 6. místě, a dokonce mu pomohl vyhrát Německý pohár. Následně Polák odešel do Anderlechtu Brusel a Wolfsburgu a nyní se vrací.

V uplynulé sezoně v Norimberku působilo hned trio českých hráčů Adam Hloušek, Tomáš Pekhart a Ondřej Petrák a všichni tři mají nadále platné smlouvy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.