ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Trenér Levski den poté, co ho svlékli fanoušci, odstoupil

Velikost textu:

Sofia - Ivajlo Petev odstoupil po pouhém dnu z funkce trenéra fotbalistů Levski Sofia. Osmatřicetiletý kouč tak zareagoval na skandální průběh úterní tiskové konference, kde ho fanoušci svlékli z mikiny a trička v klubových barvách.

Ivaljo Petev na tiskové konferenci
Ivaljo Petev na tiskové konferenci

Přesto se předpokládalo, že Petev povede první trénink. I proto, že sám říkal, že navzdory nepřátelství fanoušků, kteří ho obviňují ze sympatií k městskému rivalovi CSKA, chce pokračovat. Po konzultaci s rodinou se však nakonec rozhodl skončit.

"To, co se včera stalo, bylo mimořádně nechutné, a v takovém prostředí nechci pracovat," uvedl Petev, jenž v minulých dvou sezonách dovedl k mistrovským titulům Ludogorec Razgrad, od nějž byl po nevydařeném úvodu nového ročníku odvolán.

"Hodně jsem o tom přemýšlel a mluvil jsem o tom i s rodinou. Chtěl jsem v Levski pracovat, ale nečekal jsem, že se něco takového v 21. století může stát. Nejsem kriminálník, nejsem zloděj, ale včera jsem se přesně tak cítil," dodal.

Petev zároveň popřel, že by byl fanouškem CSKA, což měl údajně říct bulharským médiím začátkem roku. "Nic takového jsem neřekl. Nechovám sympatie k žádnému sofijskému klubu." Dalším novým koučem byl jmenován Antoni Zdravkov, jenž povede šestadvacetinásobné bulharské šampiony minimálně do konce sezony.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.