ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Slovan po explozi: Fanoušky venku nechceme!

Velikost textu:

Bratislava - Fotbalisté Slovanu Bratislava budou až do konce podzimu slovenské ligy hrát své venkovní zápasy bez vlastních fanoušků. Vedení klubu se tak rozhodlo v rámci mimořádných opatření, která zavádí poté, co v nedělním duelu s Ružomberokem fanoušci Slovanu zranili silnou výbušninou deset příznivců soupeře včetně dvou dětí.

Hráči Slovanu Bratislava
Hráči Slovanu Bratislava

"Nebudeme žádat od domácích klubů vstupenky do sektoru hostí na zápasy našeho mužstva na hřištích soupeřů. A to až do konce podzimní části," stojí v prohlášení klubu. "Mrzí nás, že se toto opatření dotkne především fanoušků, kteří věrně cestovali s naším klubem po celém Slovensku a důstojně reprezentovali jeho barvy."

Po pachatelích nedělního incidentu pátrá policie, Slovan vypsal za informace vedoucí k jejich dopadení odměnu 5 000 eur (asi 130 000 korun). Vedení Slovanu se od výtržníků distancovalo a hodlá jim udělit doživotní zákaz vstupu na stadion. Vedle vypsání odměny zároveň klub podal trestní oznámení na neznámého pachatele pro ublížení na zdraví a výtržnictví. Případem se bude zabývat při nejbližší příležitosti i disciplinární komise fotbalového svazu.

Z prohlášení Slovanu Bratislava: "Věříme, že všichni, kterým na klubu záleží, pochopí toto rozhodnutí přijaté ve snaze chránit jméno a značku Slovanu."

Incident tvrdě odsoudil majitel Slovanu Ivan Kmotrík. "Za takovýchto okolností nemá pro mě význam dělat fotbal. Mohu dát na stadion i 2 000 příslušníků bezpečnostní služby, ale těžko něco zmůžu. Tito lidé si pyrotechniku přehodí den před zápasem na stadion a potom jsou při kontrole jakoby čistí. Jde o různé skupiny výtržníků, proti nimž stále bojujeme, protože jim vůbec nejde o fotbal," řekl slovenským Hospodářským novinám.

K incidentu došlo v 83. minutě krátce poté, co hosté snížili tříbrankové manko na konečných 2:3. Silný výbuch zdemoloval několik sedaček a donutil k zásahu policii a záchrannou službu, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.