ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Anži utahuje opasky, Eto'o asi bude na prodej

Velikost textu:

Moskva – Rozhazovačná Machačkala zřejmě utáhne kohoutky. Po nepovedeném startu ruské fotbalové ligy, v němž bohatý klub nasbíral jen dva body ve čtyřech utkáních, vyhlásilo Anži radikální změny. Vrací se staronový trenér Gadži Gadžijev, rozpočet klubu se ze 180 milionů dolarů sníží na třetinu a na prodej tak zřejmě budou největší hvězdy včetně Samuela Eto'a.

Skončí Samuel Eto'o v Machačkale?
Skončí Samuel Eto'o v Machačkale?

Donedávna vedl Anži respektovaný nizozemský trenér Guus Hiddink. Uznávaný expert dovedl Anži v minulé sezoně ke třetímu místu v lize, nicméně koncem července překvapivě odešel. Nahradil ho jeho dosavadní asistent Meulensteen a nyní končí i on. Po dvou letech se tak na lavičku Machačkaly vrací Gadžijev, jenž bude mít za úkol zvrátit nepovedený vstup do sezony. V dosavadních čtyřech ligových zápasech získal účastník Evropské ligy jen dva body.

Novým trenérem však změny v týmu nekončí. Jak potvrdil předseda klubu Konstantin Remčukov, dojde k výraznému seškrtání rozpočtu. Ze 180 milionů dolarů, s nimiž mužstvo z Dagestánu údajně operovalo v roce 2012, by se mělo stát 50 až 70 milionů. Změnit by se tak měla i strategie klubu. Místo drahých hvězd, které do neklidného regionu lákaly miliony dolarů od majitele Sulejmana Kerimova, by nyní měli dostávat příležitost spíš domácí hráči. Důvodem pro snížení rozpočtu jsou podle ruského tisku právě Kerimovovy finanční problémy.

Vzhledem k aktuální situaci je tak pravděpodobné, že Anži do konce přestupního období opustí například hvězdný Kamerunec Eto'o. Bývalý hráč Barcelony a Interu Milán údajně v Machačkale vydělává 20 milionů eur ročně, což by ho pasovalo do role nejlépe placeného fotbalisty světa.

Zdroj: ČTK

      Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

      Hlavní zprávy

      Načítám...

      Ouha, data se nepodařilo načíst.