ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Za rasismus při fotbale bude trest minimálně na 10 zápasů

Velikost textu:

Londýn - Výkonný výbor UEFA schválil přísnější tresty za rasistické projevy hráčů a funkcionářů. Nově také za provinění v zápasech evropských pohárů a reprezentačních utkáních hrozí fotbalistům zákaz startu minimálně na 10 zápasů. UEFA rovněž zpřísnila trest za napadení rozhodčího minimálně na 15 zápasů. Stejná pravidla by na pátečním kongresu UEFA mělo přijmout všech 53 členských zemí včetně Česka.

UEFA
UEFA

UEFA dlouhodobě bojuje s rasismem na stadionech, proto bude klubům nově hrozit částečné uzavření stadionu v případě rasistických projevů fanoušků. Pokud k podobným incidentům dojde opakovaně, bude moci být stadion uzavřen úplně a navíc bude udělena pokuta 50 tisíc eur (asi 1,3 milionu korun).

Generální sekretář UEFA Gianni Infantino: "Vysíláme jasný signál, že podobné chování už nebude dále tolerováno v jakékoli formě."

Spuštěn bude i antidopingový program, při kterém UEFA prozkoumá vzorky zhruba 900 hráčů odebrané během evropských pohárů od roku 2008. Hledat se bude především přítomnost steroidů. Jde však jen o vědecký výzkum. "Chceme identifikovat používání steroidů napříč Evropou. Studie bude anonymní a hráčům nehrozí žádné postihy," uvedl Infantino.

Zasedání UEFA v Londýně pokračuje v pátek kongresem. Na něm má být oznámen například formát pro příští ročníky Evropské ligy. Vítěz druhé nejprestižnější evropské pohárové soutěže bude mít podle agentury Reuters od ročníku 2015/16 jistou přímou účast v další sezoně Ligy mistrů. Infantino odmítl tuto informaci potvrdit.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.