ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Laudrup: Triumf se Swansea? Něco fantastického

Velikost textu:

Londýn - Trenér Michael Laudrup dovedl fotbalisty Swansea hned v první sezoně k nečekané trofeji. Triumfu v anglickém Ligovém poháru si cení možná ještě víc než svých hráčských úspěchů v evropských velkoklubech. Oproti Barceloně, Juventusu či Realu Madrid se totiž jedná o nesrovnatelně menší klub.

Michael Laudrup
Michael Laudrup

Velšský tým, hrající nejvyšší anglickou soutěž, ukončil o víkendu naděje Bradfordu na senzační triumf. Soupeře ze čtvrté ligy porazila Swansea historicky nejvyšším finálovým skóre Ligového poháru 5:0 a ziskem první větší trofeje oslavila stoleté výročí od založení.

Slavný trenér a někdejší ofenzivní záložník se ve Wembley neradoval poprvé: v roce 1983 si tu v dresu dánské reprezentace vychutnal překvapivou výhru nad Anglií, v roce 1992 pak s Barcelonou vyhrál finále Poháru mistrů evropských zemí nad Sampdorií Janov.

Michael Laudrup: "Tento titul se ale nedá srovnat s těmi předchozími. Je něco jiného získat ho s menším týmem, než když hrajete za Barcelonu či Juventus. Je to naprosto fantastické."

Hráči Swansea slaví zisk první trofeje
Hráči Swansea slaví zisk první trofeje

"Pro Swansea je to vůbec první větší trofej a obzvlášť v této jubilejní sezoně je cenná. Proto ji řadím přinejmenším vedle největších věcí, co se mi podařilo vyhrát," uvedl vítěz ligových titulů s Realem, Barcelonou, Ajaxem a Juventusem, který byl vyhlášen nejlepším dánským fotbalistou všech dob.

Swansea ještě před deseti lety byla v nejnižších patrech profesionálních soutěží, nyní ale ofenzivním stylem baví již druhou sezonu Premier League. "Málem jsme vypadli ze čtvrté ligy a teď jsme v první, vyhráli jsme trofej a kvalifikovali jsme se do Evropy," radoval se dlouholetý hráč Velšanů Leon Britton z postupu do Evropské ligy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.