ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Meireles dostal stopku na 11 zápasů za plivnutí a nadávky sudímu

Velikost textu:

Istanbul - Portugalský reprezentant Raúl Meireles dostal v turecké lize stopku na jedenáct zápasů. Důvod? V nedělním derby Fenerbahce - Galatasaray údajně nadával sudímu do homosexuálů a následně na něj i plivnul. "Uráží mě to. Nevím, jak to chápou v Turecku, rozhodčímu jsem ale jen naznačoval, že je srab," hájil se.

Meireles dostává červenou
Meireles dostává červenou

Devětadvacetiletý Meireles prý na sudího plivnul poté, co byl v 83. minutě po druhé žluté kartě vyloučen. Bývalý hráč Chelsea před svazovou disciplinární komisí obvinění dlouho odmítal a tvrdil, že vůbec neměl červenou kartu dostat.

"Opravdu mě uráží, když říkají, že jsem plivnul na rozhodčího. Mám osmileté dítě a dokážete si představit, co si o mně bude myslet, když mu tohle budou říkat ve škole?" uvedl Meireles.

"Do homosexuálů jsem sudímu také nenadával. Podívejte se na můj účes, na moje oblečení - nejsem přece člověk s předsudky. Nevím, jak v Turecku někomu ukážete, že je gay, ale moje gesto rozhodně nebylo homofobní. Jen jsem mu chtěl naznačit, že je zbabělec, protože podlehl atmosféře," řekl Meireles.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.