ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

UEFA zařadila Královce mezi elitní evropské rozhodčí, pískat bude i LM

Velikost textu:
aktualizováno 20. 12. 2012 18:40

Praha - V březnu letošního roku byl sice v Česku odsouzen k dvouzápasové stopce za špatně odpískané utkání Plzně, na světové úrovni se ale sudímu Pavlu Královci daři. UEFA ho zařadila do elitní kategorie, v níž je 22 rozhodčích. Podle serveru Fotbalové asociace ČR byl z českých rozhodčích mezi evropskou elitou naposledy Václav Krondl v letech 1993 až 1998, kdy skupinu nejlepších tvořilo 33 jmen.

Sudí Pavel Královec
Sudí Pavel Královec

Zařazení do elitní skupiny pro Královce znamená, že ho UEFA bude nasazovat s dalšími českými sudími na důležité zápasy Ligy mistrů i Evropské ligy a také do významných kvalifikačních utkání.

"Je to úžasné, po té zprávě jsem nenacházel slov," komentoval Královec pro server fotbal.cz informaci z jednání komise rozhodčích UEFA, v níž zasedá i Dagmar Damková. "Myslím, že jsme v letošním roce na mezinárodní scéně dokázali, že čeští rozhodčí nejsou špatní. Ze všech mezinárodních a mezistátních utkání jsme 'vozili' výborná hodnocení. Proto považuji zařazení do elitní skupiny rozhodčích nejen za svůj úspěch," uvedl Královec, jenž na podzim pískal například v posledním kole Ligy mistrů duel Real Madrid - Ajax Amsterodam.

přehrát video
Královec se dostal mezi rozhodcovskou elitu
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.