ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

K brazilské reprezentaci se vrací Scolari a také Parreira

Velikost textu:
aktualizováno 29. 11. 2012 13:07

Sao Paulo - Trenérem fotbalistů Brazílie na domácím mistrovství světa v roce 2014 bude Luiz Felipe Scolari, který národní tým dovedl k dosud poslednímu titulu. V roce 2002 s brazilským výběrem vybojoval pátý triumf v historii na šampionátu v Japonsku a Korejské republice. Příchod čtyřiašedesátiletého trenéra, který nahradí před týdnem odvolaného Mana Menezese, potvrdilo vedení svazu.

Brazilci slaví výhru
Brazilci slaví výhru

"Důkladně jsme vše vyhodnotili a potřebujeme někoho s patřičnými schopnostmi, odhodláním a zkušenostmi. Jsem si naprosto jistý, že fanoušci budou spokojeni s tím, koho jsme vybrali," řekl šéf brazilského fotbalu Maria Marin novinářům. "Tlak během mistrovství světa bude obrovský a je jasné, že potřebujeme někoho, kdo to zvládne," dodal.

Spolu se Scolarim svaz také do funkce technického ředitele angažoval Carlose Alberta Parreiru. Ten jako trenér dovedl národní celek k triumfu na světovém šampionátu v roce 1994.

Scolari dříve trénoval i Portugalce

Původně měl vést Brazilce na domácím mistrovství světa Menezes, který však doplatil na neúspěchy na loňském jihoamerickém šampionátu a olympijských hrách v Londýně, kde "kanárci" opět nedosáhli na premiérové zlato. Marin se proto rozhodl dát národnímu týmu nový impulz.

O to se má postarat zkušený Scolari, jenž v září skončil kvůli špatným výsledkům v brazilské lize u fotbalistů Palmeiras, se kterými v létě získal domácí pohár. Čtyřiašedesátiletý kouč v minulosti vedl také reprezentaci Portugalska, s níž získal v roce 2004 stříbro na mistrovství Evropy, či londýnskou Chelsea. Jeho první angažmá u brazilského výběru trvalo rok a půl.

Zdroj: ČTK, Reuters

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.