ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

John Terry skončil v anglické reprezentaci

Velikost textu:

Londýn - Fotbalový obránce John Terry z Chelsea skončil v jednatřiceti letech v anglickém národním týmu. Bývalý reprezentační kapitán odehrál za "Albion" 78 utkání, ale své další působení označil za neudržitelné kvůli tomu, že ho domácí fotbalová asociace (FA) vyšetřuje kvůli podezření z rasismu. Toho se měl dopustit v loňském utkání s Queens Park Rangers, kdy měl osočit Antona Ferdinanda, bratra svého reprezentačního spoluhráče Ria Ferdinanda, že je "černá p**a". Terry již absolvoval soudní stání, které jej nakonec zprostilo viny.

Terry a Ferdinand
Terry a Ferdinand

Stoper Chelsea kvůli tomu přišel v reprezentaci o kapitánskou pásku, což donutilo k rezignaci trenéra Fabia Capella. Po skončení soudního řízení a policejního vyšetřování mohla v řízení pokračovat FA, která tak učinila a Terryho později obvinila. Slyšení před asociací čeká Terryho v pondělí.

"Tím, že mě FA obvinila, i když jsem byl očištěn před soudem, učinila moje další působení v národním týmu neudržitelným," prohlásil Terry. Důrazný stoper a spoluhráč Petra Čecha z Chelsea odehrál od svého debutu v roce 2003 za národní tým 78 zápasů, ve kterých nastřílel šest branek. Hrál na dvou mistrovstvích světa i evropských šampionátech včetně toho posledního letos v Polsku a na Ukrajině.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.