ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Song přestupuje do Barcelony, v Arsenalu jej nejspíš nahradí Sahin

Velikost textu:
aktualizováno 19. 8. 2012 16:03

Londýn - Arsenal po úvodní remíze 0:0 se Sunderlandem na oficiálních stránkách potvrdil, že jeho defenzivní záložník Alexandre Song odejde do Barcelony. Učiní tak za přestupovou částku 19 milionů eur (zhr. 475 mil. korun), výkupní klauzule z Barcelony je 80 milionů eur. Song v Barceloně podepíše pětiletý kontrakt a v pondělí podstoupí lékařskou prohlídku. Náhradou za Songa by se měl podle BBC stát Nuri Sahin, který by měl do Arsenalu jít na hostování s výhledem na opci na přestup.

Alexandre Song
Alexandre Song

Čtyřiadvacetiletý Song měl v Arsenalu ještě tříletý kontrakt, nicméně z kempu klubu narůstaly zprávy o tom, že jeho chování již Arséne Wenger nemohl snést. Songa totiž trenér Gunners přivedl z Bastie v roce 2005 za pouhý milion liber (zhr. 30 mil. korun) a dával mu ze začátku kariéry v londýnském týmu šance, přestože hráče již mnozí odborníci odepisovali.

Wenger tak přesto, že měl možnost Songa přinutit k setrvání v klubu, nechal jít za částku, která patnáctkrát převyšuje původní přestupovou sumu. Song v loňské sezoně výborně spolupracoval s Robinem van Persiem a i díky svým fyzickým schopnostem a rozhledem na hřišti si jej všimla Barcelona.

Arséne Wenger o přestupu:

"Brzy se nám vrátí Wilshere s Rosickým a Diaby už dnes hrál. A možná někoho přivedeme."

Katalánský klub se v přestupovém období poohlížel po defenzivním záložníkovi, který by nahradil odcházejícího Seydou Keitu. Nejdříve se snažil získat Javiho Martineze z Athleticu Bilbao, ten však přestoupil do Bayernu, a tak si Barcelona vyhlédla Songa z Arsenalu.

Gunners tak teď hledají náhradu, na hostování by podle BBC měl zkraje příštího týdne přijít Nuri Sahin. Turecký záložník, který před dvěma sezonami stál za titulem Borussie Dortmund, se loni v Realu Madrid spíše trápil kvůli dlouhodobému zranění a následným nedostatkem šancí. José Mourinho jej tak v letošní sezoně chtěl vyslat na hostování, Arsenal ale stál o opci na přestup, ke které je podle anglické veřejnoprávní stanice blízko.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.