ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Ryan Giggs: Po skončení kariéry chci být trenérem

Velikost textu:

Manchester - Záložník Ryan Giggs z Manchesteru United zvažuje, že se po ukončení hráčské kariéry stane trenérem. Osmatřicetiletý velšský fotbalista v průběhu minulé sezony získal licenci UEFA a snaží se prý učit od kouče United Alexe Fergusona. Sbírat zkušenosti chce i pod vedením Stuarta Pearce na olympiádě v Londýně.

Ryan Giggs
Ryan Giggs

"Trénování mě zajímá čím dál víc," citovala agentura Reuters Giggse, který je v britském výběru jako jeden z povolených hráčů nad 23 let a povede ho jako kapitán. "Během minulé sezony jsem dodělal áčkovou licenci UEFA a je to úplně jiný pohled na fotbal než u hráče," uvedl.

"Olympiáda je pro mě skvělá příležitost, protože turnaj je někde jinde než liga," přidal Giggs. "V United se pořád na něco vyptávám (ohledně trénování) a v britském týmu dělám úplně to samé," uvedl.

Giggs patří k nejlepším hráčům v historii anglických soutěží: s Manchesterem vyhrál dvanáctkrát Premier League, pětkrát Anglický pohár a dvakrát Ligu mistrů. S reprezentací Walesu se však na žádný významný turnaj neprobojoval.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.