ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

Papadopulos po roce v Rostovu míří do Polska za Hapalem

Velikost textu:

Lubin/Praha - Fotbalový útočník Michal Papadopulos bude hrát od nové sezony za polský celek Zaglebie Lubin, kde se potká s českým trenérem Pavlem Hapalem. Papadopulos do Polska míří z ruského Rostova, kde strávil poslední soutěžní ročník. V Lubinu podle svého manažera Viktora Koláře podepsal jednoletou smlouvu s možnou opcí na další dva roky.

Michal Papadopulos
Michal Papadopulos

Sedmadvacetiletý hráč netajil, že právě přítomnost trenéra Hapala, pod nímž zažil svá nejpovedenější období v Ostravě a Mladé Boleslavi, byla při jeho přestupu do Lubinu rozhodujícím okamžikem.

"Byli jsme spolu v kontaktu asi měsíc od skončení sezony, vyptával se, jaká je moje situace v Rostově. Řekl jsem si, že by bylo dobré pod trenérem (Hapalem) zase hrát. Navíc jsem slyšel hodně dobrého i o Lubinu," uvedl Papadopulos na internetových stránkách polského klubu.

Hapal působí v Lubinu od ledna. V jarní části sezony "vytáhl" tým ze sestupových příček až na konečnou devátou pozici. V mužstvu působí i český záložník Jiří Bílek, někdejší hráč Blšan, Liberce a Kaiserslauternu.

Papadopulos, pětinásobný český reprezentant, si v Lubinu vyzkouší už sedmé zahraniční angažmá. V juniorském věku působil ve slavném Arsenalu, pak hrál v Německu za Leverkusen a Chotěbuz, v Nizozemsku hájil barvy Heerenveenu a v Rusku nejprve nastupoval v druholigovém Soči a pak v Rostově.

V Rostově, kam zamířil loni v létě na poslední chvíli přestupního období po krachu klubu v Soči, odehrál v minulé sezoně devět zápasů a vstřelil jeden gól v nejvyšší soutěži. Teď se Papadopulos těší do Polska. "Trenér Hapal mně už klub představil. Je tady krásný stadion, který se nedá porovnávat s tím, na čem jsme hráli v Rusku. Příchod do Lubinu je pro mě zkrátka velkým povzbuzením," uvedl Papadopulos.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.