Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
neděle 16. prosince 2018 Albína
LIGA NÁRODŮ

Dočkal přispěl k další výhře reprezentace: Bylo důležité udržet se na té cestě

Velikost textu:

Ze čtyř utkání po jeho návratu do reprezentace jsou tři vítězství. Bořek Dočkal nasadil na ruku kapitánskou pásku a zažil úspěšný comeback. Pochvaluje si formu národního týmu, který porazil v Lize národů i podruhé slovenského rivala, nyní v Praze 1:0, a udržel se ve druhé skupině této soutěže.

Kapitán Bořek Dočkal v souboji s Markem Hamšíkem
Kapitán Bořek Dočkal v souboji s Markem Hamšíkem

Češi v závěrečném utkání Ligy národů zaznamenali třetí vítězství ve čtyřech zápasech pod vedením nového trenéra Jaroslava Šilhavého. "Z mého pohledu bylo důležitější udržet se na cestě, po které jsme šli, než to, jak dopadne Liga národů," řekl Dočkal.

"Samozřejmě jsme se chtěli udržet, ale bylo potřeba to odehrát dobře takticky a nedělat chyby. Věděli jsme, že bude potřeba si udržet standard, který jsme nastavili. Jsem rád, že se nám to povedlo, protože každá výhra, každý dobrý výkon nás na té naší cestě může posunout dál," dodal.

Šilhavý u týmu nahradil Karla Jarolíma a pod novým koučem Češi dvakrát porazili Slovensko, poradili si i s Polskem a jedinou ztrátu zaznamenali při prohře s Ukrajinou. "Vzali jsme to jako nový začátek. Bylo to potřeba a před dvěma třemi měsíci jsme nebyli v situaci, ve které bychom chtěli být. Vnímali jsme také, že lidé nejsou rádi, kam se reprezentace dostala," uvedl Dočkal.

přehrát video
Dočkal: Kdo by před dvěma měsíci řekl, že se atmosféra tak otočí

O vítězství domácích rozhodl v Edenu Patrik Schick a Dočkal věří, že talentovanému útočníkovi úspěšné vystoupení pomůže v AS Řím ke stabilnímu místu v základní jedenáctce. "Bylo vidět, že máme vepředu rozdílového hráče, kterého se obrana bojí a couvá před ním. Doufám, že to viděli i v klubu a bude teď nastupovat častěji," prohlásil český kapitán.

První ročník Ligy národů Dočkal nechtěl příliš hodnotit. "Přiznám se, že jsem si ani pořádně nenastudoval, abych přesně věděl, o co jde. Ale z mého pohledu na tom není nic špatného. Pořád se o něco hraje, potkáváme týmy plus minus na naší úrovni, což je fajn a nastavuje nám to zrcadlo," řekl Dočkal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.