ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor
LIGA NÁRODŮ

Ukrajina je lepší než Slovensko, tuší Čelůstka. V odvetě musí být dle něj vše lepší

Velikost textu:

U domácí prohry s Ukrajinou nebyl, ale zápas viděl. Proto Ondřej Čelůstka ví, že v odvetě zápasu Ligy národů bude potřeba udělat spoustu věcí jinak. Stoper národního týmu by rád navázal na výkon při vítězství nad Slovenskem a to zejména v obraně. Podle něj Ukrajinci budou ale ještě o něco těžším soupeřem. Přímý přenos utkání sledujte na ČT sport nebo webu ctsport.cz v úterý od 20:15.

Reprezentační obránce Ondřej Čelůstka
Reprezentační obránce Ondřej Čelůstka

"V individualitách, jako jsou Konopljanka a Marlos, je Ukrajina hodně silná. Takže je ještě o malinko lepší než Slovensko. Má technické a velmi rychlé hráče. Bude proto důležité, abychom se vzájemně zajišťovali. Když oni přejdou přes jednoho našeho hráče, aby hned narazili na dalšího," prohlásil Čelůstka.

Zářijovou domácí porážku 1:2 s Ukrajinou sledoval jen v televizi, jelikož nebyl v nominaci. "Viděl jsem to a řeknu to jednoduše. Musíme k tomu přistoupit lépe. První utkání s nimi se nám nepovedlo, chyběla aktivita a agresivita," konstatoval.

Naopak v sobotu proti Slovensku si výkon týmu pochvaloval. "Samozřejmě tam byly věci, které můžeme udělat lépe. Dojem z toho ale mám pozitivní. Soupeře jsme moc do ničeho nepouštěli, dobře jsme se zajišťovali a celkově nám to sedlo. Ale je vždy těžké kvalitní výkon obhajovat. Musíme se na ně dobře nachystat stejně jako na Slováky a věřím, že to zvládneme," dodal stoper z Antalyasporu.

přehrát video
Češi se v Charkově připravují na zápas s Ukrajinou

Z Turecka bude téměř kompletní česká defenziva, jelikož druhý stoper Jakub Brabec hraje v Rizesporu, levý bek Filip Novák v Trabzonsporu a defenzivní záložník David Pavelka v Kasimpase.

"Nic bych za tím nehledal. Ono je jedno, kde kdo hraje, hlavní je, abychom o sobě věděli na hřišti. V tomto směru nám to s Kubou Brabcem fungovalo. Ani na komunikaci nepoužíváme turečtinu, všechno jen v češtině," usmíval se Čelůstka.

Věří, že si česká defenziva s Ukrajinci poradí, i když ze základní sestavy vypadnou zraněný Pavel Kadeřábek a vykartovaný Tomáš Souček.

"Věřím, že nás to nepoloží a že je další hráči zastoupí. Musíme si s tím poradit," dodal Čelůstka.

O to důležitější bude, aby sám minimálně zopakoval výkon ze zápasu se Slovenskem, kde byl lídrem obrany. "Já se odpovědnosti nezříkám, pozice stopera to předurčuje. Cítil jsem se v zápase dobře. Docela se mi to povedlo. Jsem za to rád, zvláště když jsem v repre hrál stopera poprvé. A jsem rád, že to vyšlo, protože se na této pozici cítím dobře," řekl.

Češi budou hrát na Ukrajině o šanci na udržení se v boji o prvenství ve skupině, k čemuž potřebují vyhrát. "My chceme vyhrávat všude. Od toho tady jsme, abychom potěšili lidi. Já chci vyhrávat, to je to nejdůležitější," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.