ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Bude to mít náboj, nic si nedarujeme, hlásí Hamšík před derby

Velikost textu:

Výhra slovenských fotbalistů nad Čechy 2:1 v roce 2009 v Praze patří k zápasům, na které hvězda slovenského fotbalu Marek Hamšík nikdy nezapomene. Stala se totiž klíčem k následnému postupu na mistrovství světa do Jihoafrické republiky. Nyní chce záložník Neapole proti české reprezentaci opět uspět v Trnavě v rámci Ligy národů. Přímý přenos utkání sledujte v sobotu od 14:35 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Marek Hamšík ve slovenské reprezentaci
Marek Hamšík ve slovenské reprezentaci

Slovensko z dosavadních 10 soubojů s Českem vyhrálo tři. Ten v roce 2009 byl ale klíčový. Potvrdil totiž dobře rozehranou kvalifikaci o světový šampionát a pomohl k tomu, že ji Slováci vyhráli, zatímco Češi skončili až třetí za Slovinskem.

"Určitě jsou zápasy, které zůstanou v hlavách navždy. Dá se říct, že to byla velmi důležitá výhra u nich doma, která nám otevřela brány na mistrovství světa. Takže takové zápasy se nezapomínají," vzpomínal Hamšík. Spolu s Martinem Škrtelem budou v sobotu v Trnavě na hřišti jedinými aktivními pamětníky tehdejšího souboje, z českého týmu to nebude nikdo.

přehrát video
Se Slovenskem je to derby, takže rivalita tam bude, shodují se reprezentanti

Hamšíka čeká už šestý zápas proti české reprezentaci, stále je to ale pro něj prestižní souboj. "Určitě se velmi těším. Na takový zápas před vyprodaným hledištěm proti našemu velkému rivalovi je třeba se těšit. Bude to mít náboj a určitě si nic nedarujeme. Bude se na co dívat," míní hvězda Neapole.

Připouští, že na český tým bude komplikovaná příprava kvůli nedávné změně trenéra, kdy Karla Jarolíma nahradil Jaroslav Šilhavý. "Určitě bude těžší se na ně připravit. Změna trenéra jim určitě pomůže. Určitě budou více vyburcovaní a budou se chtít ukázat novému trenérovi," řekl Hamšík.

Nemyslí si, že by Slovensko bylo favoritem. "Těžko říct, fotbal je velmi vyrovnaný. Mužstva jsou vyrovnaná už po celém světě, takže nevidím nějaký velký rozdíl mezi námi a Českem. Myslím, že Česko má kvalitní kádr, kvalitní mladé hráče, kteří hrají v zahraničních ligách," ocenil.

Jelikož oba celky ale na úvod Ligy národů prohrály s Ukrajinou, bude moci jen vítěz reálně pomýšlet na triumf ve skupině. Poražený se dostane už do hodně složité pozice. "Potěšila by nás i dobrá hra, ale rozhoduje výsledek. Chceme se ještě porvat o vítězství ve skupině, takže bereme jedině vítězství," dodal Hamšík.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.