ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola
Reprezentace

Dohoda se Šilhavým je na spadnutí. Zbývají formality, říká Malík

Velikost textu:
aktualizováno 14. 9. 2018 15:10

Nový trenér fotbalového národního týmu může být znám už po pěti dnech od konce Karla Jarolíma. Fotbalová asociace ČR je podle jejího předsedy Martina Malíka velmi blízko k dohodě s Jaroslavem Šilhavým a definitivní potvrzení je možné už v pondělí.

Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý

"Domnívám se, že k dohodě jsme skutečně velmi blízko. V tuto chvíli jsou z mého pohledu jednání tak daleko, že je zapotřebí pouze dokončit některé nezbytné formality, abychom mohli říci, že jsme beze zbytku domluveni," řekl Malík.

V pátek odpoledne se vedení FAČR opět sejde se Šilhavým. "Předpokládám, že některé drobnosti budeme ještě precizovat v průběhu celého víkendu. Byli bychom velmi rádi, kdybychom v průběhu pondělí, nejpozději úterý, mohli veřejnost seznámit s tím, že máme finální dohodu a český národní tým má trenéra," dodal Malík. Jednou z hlavních otázek, které s Šihavým vedení FAČR řeší, je podle něj podoba realizačního týmu.

Více o krizi české reprezentace v novém Fotbal fokus podcastu:

Reprezentace je bez trenéra od úterý, kdy u týmu skončil Karel Jarolím. Asociace s ním ukončila spolupráci den po debaklu 1:5 v přípravném utkání v Rusku, který byl jednou ze dvou nejvyšších proher národního týmu v samostatné historii. Další zápasy čekají český celek už v polovině října, kdy v Lize národů nastoupí na Slovensku a na Ukrajině.

Jednou z větších otázek, které s Šilhavým vedení FAČR nyní řeší, je podoba realizačního týmu. Jedním z asistentů bude trenérův dlouholetý spolupracovník Jiří Chytrý a dalším by mohl být bývalý reprezentační kapitán Tomáš Galásek. "V tuto chvíli nevím, zda již pan Šilhavý s Tomášem Galáskem hovořil. Mám v plánu se s Tomášem spojit, abych s ní také o této věci hovořil," řekl Malík.

Naopak nabídku dělat asistenta národního týmu odmítl Karel Poborský, který šéfuje projektu regionálních akademií. V budoucnu se však vedení FAČR k jednání s ním může vrátit. "Jeho rozhodnutí plně respektuji, naopak se domnívám, že jeho vnímání situace a toho, co je potřeba udělat v rámci mládeže a jejího následného zapracovávání do A-týmu, je správná vize. Je to bezesporu věc, o které s Karlem povedeme další debatu," uvedl Malík.

Je možné, že pro nejbližší zápasy nebude mít reprezentace klasického manažera, jako měla dříve. "Nemyslím si, že je to jedna z klíčových věcí. O podobě celého realizačního týmu vedeme poměrně rozsáhlou debatu a domnívám se, že pokud jde konkrétně o tento post, tak realizační tým minimálně pro období do konce Ligy národů zeštíhlíme," uvedl Malík.

"A tento post, nechci říct nahradíme, ale využijeme služby našeho oddělení logistiky a některých dalších oddělení a stávajících členů v rámci realizačního týmu. Takže to bude možná taková drobná změna," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.