ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Bouře zažehnána? Jarolím si s Berbrem vyříkal kritiku, u nároďáku bude další čtyři roky

Velikost textu:
aktualizováno 16. 10. 2017 15:18

Karel Jarolím povede fotbalovou reprezentaci až do roku 2020. S místopředsedou FAČR Romanem Berbrem si vyříkal jeho ostrou kritiku z minulého týdne a dohodli se na pokračování spolupráce, kterou požadoval i výkonný výbor FAČR. Do smlouvy Jarolím dostane sportovní cíle, ty mu však stanoví až nové vedení FAČR, které vzejde z valné hromady 12. prosince v Nymburku. "Všichni chceme úspěch pro český fotbal a já věřím, že současný reprezentační tým na něj může dosáhnout," řekl Jarolím.

Karel Jarolím
Karel Jarolím

Jarolím, jenž vede národní tým od loňského srpna, má podepsanou smlouvu do konce kvalifikačního cyklu na ME 2020 s tím, že v létě 2018 se dá předčasně ukončit. Dnes se ale Jarolím s Berbrem dohodli, že smlouva bude ze strany FAČR dodržena až do konce.

"Bylo potřeba si některé věci s trenérem Jarolímem jasně vyříkat, což se myslím povedlo," uvedl v prohlášení Berbr. "Karel pochopil, že nám jde o stejnou věc a že sportovní cíle pro jakéhokoliv trenéra musí být jasně předem definovány. V tuto chvíli, těsně před fotbalovými volbami, je samozřejmě smysluplné, aby o přesné definici těchto cílů rozhodlo až nové vedení FAČR," dodal.

O svém dalším působení u reprezentace hovořil Karel Jarolím v Dohránu Plus:

přehrát video
Dohráno plus s Karlem Jarolímem

Jarolím přivítal otevřenost jednání s Berbrem, který ho minulý týden kritizoval na tiskové konferenci, a ne při jednání na výboru. "Osobní schůzka byla po událostech posledních dnů nutností a já jsem rád, že k ní došlo velmi rychle. Schůzka to byla intenzivní a je dobře, že obě strany mluvily otevřeně," komentoval jednání Jarolím.

K jednání o sportovních cílech dojde až po losování Ligy národů 24. ledna. Minulý týden mu chtěl výkonný výbor dát do smlouvy, že musí vyhrát svou skupinu Ligy národů a postoupit na Euro 2020.

Jednašedesátiletý kouč zároveň Berbra ujistil o maximální nezávislosti reprezentační nominace na vůli agentů, o které Berbr minulý týden pochyboval.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.