ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
Reprezentace

Jankto dorazil na sraz nachlazený, premiéru si užívá Falta

Velikost textu:

Na sraz české reprezentace dorazili dodatečně povolaní Václav Kadlec a Jan Sýkora. Z italského Udine přijel lehce nachlazený Jakub Jankto. Jeho start v utkáních v Ázerbájdžánu a doma se San Marinem by ale neměl být ohrožen.

Jakub Jankto
Jakub Jankto

Kadlec se Sýkorou nahradili v nominaci Milana Škodu s Theodorem Gebre Selassiem. "Trochu překvapený jsem byl, když mi včera večer volali. Je pravda, že jsem předtím měl zranění a poslední dobou jsem toho moc neodehrál. Poslední zápasy tedy už jo, ale trošku překvapení to bylo," řekl novinářům Sýkora.

Poprvé na sraz reprezentačního A-týmu dorazil jediný nováček v aktuálním výběru trenéra Karla Jarolíma záložník Šimon Falta, který v lize s Olomoucí drží senzační druhé místo.

"Kdyby mi někdo řekl před sezonou, že budu v nominaci, asi bych si ťukal na hlavu. Nikdo nečekal, že by se nám mohlo takhle dařit. Všechno si to sedlo, jsem asi v nejlepší formě, kterou jsem zatím měl. Ač jsem byl minule mezi náhradníky, nějak jsem si nepřipouštěl, že by to mohlo přijít takhle brzo," uvedl Falta a připustil, že byl v úvodu srazu nervózní.

Stále je oč hrát

Český tým je ve své kvalifikační skupině až čtvrtý a už nemá šanci postoupit na šampionát, přesto má stále o co hrát. Půjde mu o lepší nasazení do kvalifikace mistrovství Evropy 2020 a do Ligy národů. Tento nový projekt UEFA od příštího roku do velké míry nahradí stávající přípravné zápasy a nabízí dodatečnou šanci kvalifikovat se na Euro.

přehrát video
Barák: Musíme se pořád prát i kvůli koeficientu

"Zachraňovat je asi v tuhle chvíli blbé slovo, protože kvalifikace nejde zachránit. Ale hraje se o body, o prestiž a nově i o koeficient do další kvalifikace, a to je pro všechny důležité," řekl brankář Tomáš Koubek.

V podvečer si tým zatrénuje na Strahově a večer ho čeká technicko-taktická příprava. Po úterním dopoledním tréninku odletí odpoledne reprezentace do Baku, kde ji ve čtvrtek čeká souboj s Ázerbájdžánem. Kvalifikaci uzavře v neděli v Plzni proti San Marinu.

"Je to prostě národní tým, každý chce slyšet hymnu. Věřím, že do Plzně přijde, jak je zvykem, plný stadion. Věřím, že si užijeme oba zápasy a že oba vyhrajeme. Myslím, že na to máme," dodal Koubek.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.