ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
KVALIFIKACE MS

Měli jsme na víc, v týmu je mnohem větší potenciál, zní z české kabiny

Velikost textu:

Belfast -  Pro obránce Theodora Gebre Selassieho byla pondělní prohra 0:2 v kvalifikačním utkání v Severním Irsku o to víc hořká, že nejspíš přišel o poslední možnost postoupit na světový šampionát. Podle třicetiletého obránce německých Brém čeští fotbalisté měli ve své skupině na víc, než předvedli. Stejný názor na výkony v kvalifikaci má i obránce Filip Novák, který dodává, že si ale Češi kvalifikaci prohráli už mnohem dřív.

Theodor Gebre Selassie
Theodor Gebre Selassie

"Jestli mi utekla poslední šance na mistrovství světa? To asi jo. Pochopitelně mě to mrzí, že už to velmi pravděpodobně nestihnu," řekl po porážce v Belfastu Gebre Selassie. Reprezentace potřebovala k udržení naděje na postup do baráže o šampionát v Severním Irsku vyhrát, ale už v první půli dvakrát inkasovala.

"Průběh zápasu byl takový, jak si přál soupeř. Dostali se do vedení po jejich největší zbrani, po standardkách. Obě ty situace byly poté, co jsme si mysleli, že by mohl být faul na našeho hráče," podotkl Gebre Selassie. "Potom z protiútoku byl roh, po kterém jsme inkasovali, a trestňák. Góly byly hodně nešťastné a nás to srazilo. Potom už jsme se moc nedostali do hry, nenašli jsme nějakou překvapivou myšlenku, jak jejich obranu překvapit," doplnil Gebre Selassie.

Právě hra do plných byla největším problémem českého týmu v kvalifikaci. "Byli jsme málo efektivní oproti minulé kvalifikaci o Euro, kdy jsme byli extrémně efektivní. I z mála se ty góly daly. Teď to tak nebylo, hráli jsme, hráli, opticky to vypadá, že máme více ze hry, ale je to bez toho finále," podotkl Gebre Selassie. Litoval hlavně domácích remíz v úvodu kvalifikace se Severním Irskem a Ázerbájdžánem.

přehrát video
Sestřih utkání Severní Irsko - Česko

"Ta ztráta s Ázerbájdžánem nás teď hodně mrzí. Následný zápas v Norsku taky. Hráli jsme velmi dobře první půli a v druhé jsme vypadli z role. V kvalifikaci potřebujete i trochu štěstí. I teď zápas doma s Německem mohl dopadnout lépe než porážka 1:2," řekl Gebre Selassie. "Měli jsme na víc. Zápas s Německem byl ukázkou toho, že v tomhle týmu je mnohem větší potenciál, než byly naše výsledky v kvalifikaci," dodal.

Obránce Filip Novák souhlasí se slovy reprezentačního kolegy a tvrdí, že národní tým má potenciál na lepší výkony, než jaké předvedl ve skupině. Podle beka dánského Midtjyllandu Češi nepostoupili především kvůli tomu, že ztratili body v domácích zápasech.

"Je to zklamání, nedokázali jsme splnit cíl. Tímhle zápasem jsme si to rozhodně neprohráli. Kvalifikaci jsme zpackali už dřív, nejvíc nás mrzí domácí ztráty se Severním Irskem a Ázerbájdžánem. Kdybychom měli o čtyři body víc, byli bychom stále ve hře," řekl v Belfastu Novák.

Český tým po osmi z deseti zápasů kvalifikace dokonce klesl až na čtvrté místo za Ázerbájdžán. "Tahle skupina byla hratelná, ale za nás mluví výsledky. A ty byly špatné. Skončilo to a zase něco nového musí začít," prohlásil Novák. "Máme daleko větší sílu, bohužel v pondělním zápase jsme to nepotvrdili. Ani v těch předchozích. Škoda," doplnil sedmadvacetiletý bek. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.