ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor
KVALIFIKACE MS 2018

Jarolímovi se před klíčovým duelem kouří z hlavy. Pořád nevím, s kolika obránci hrát, říká

Velikost textu:

Belfast – Velké dilema řeší před klíčovým duelem v Severním Irsku o postup do baráže mistrovství světa Karel Jarolím. Trenér národního týmu si stále není jist, zdali po poměrně zdařilém utkání proti Německu ponechat základní sestavu s pěti obránci, anebo zvolit variantu se čtyřmi beky. Také nechce hru v důležitém utkání příliš otevírat.

Karel Jarolím
Karel Jarolím

"Kouří se mi z hlavy, zatím jsem nevypnul a přemýšlím o všem tak, abychom zvolili co nejlepší způsob hry, co by na Iry mohlo platit. Definitivně ještě rozhodnutý nejsem, i když něco převažuje," řekl Jarolím.

Rozestavení rozmýšlí i z toho důvodu, že také soupeř v nedávné době vyzkoušel hru se čtyřmi i pěti obránci. "Samozřejmě že mohou nastoupit i s pěti obránci. Není to ale jen tento důvod. Neznamená to, že kdyby nastoupili na čtyři obránce, že bychom se s tím nedokázali vypořádat. Musíme být připraveni na oba dva způsoby hry," prohlásil Jarolím.

Nechce, aby jeho tým hrál od začátku na příliš velké riziko. "Nechceme si ten zápas rozehrát tak, abychom ještě něco museli dohánět. Víme, že pakliže si chceme udržet naději na druhé místo, musíme vyhrát. Ale nechci podléhat panice a od samého začátku hrát tak, že budeme vzadu hodně otevření," uvedl Jarolím.

"Nakonec to se nám stalo v prvním utkání s Irskem v domácím prostředí. Po našich ztrátách Irové chodili hlavně v první půli do nebezpečných protiútoků. Musíme být bezpeční dozadu, ale i nebezpeční směrem dopředu," dodal český trenér při ohlédnutí za loňskou remízou 0:0 s Ostrovany.

přehrát video
Fotbalisté Severního Irska spoléhají na skálopevnou obranu

Věří, že navzdory smolné porážce s Německem 1:2 gólem v 88. minutě bude výkon proti mistrům světa pro mužstvo povzbuzením. "Zklamaní jsme byli výsledkem, ale určitě ne hrou. Věřím, že to nebyl jen takový záblesk, musíme na ten výkon navázat. A snažit se, abychom to tentokrát zvládli i výsledkově," podotkl Jarolím.

"Musíme se vyvarovat toho, co se nám stalo s Německem, kdy jsme šli do zápasu s nějakým záměrem a hned ve čtvrté minutě inkasujeme branku. Irům se povedly vstupy do zápasů, proti Norsku se dostali do vedení hned ve druhé nebo třetí minutě. O to těžší by to pak bylo, když víte, že musíte vyhrát," podotkl Jarolím.

Jeho celek bude překonávat velmi kompaktní defenzivu, která v šesti ze sedmi kvalifikačních zápasů neinkasovala. "Měla by to být výzva, abychom irskou obranu překonali. V domácím utkání jsme paradoxně měli největší šanci po našem autovém vhazování. Byly tam i další situace z protiútoků, i to by mohla být cesta, jak se prosadit," řekl Jarolím.

V Belfastu byla před lety postavena loď Titanic, která ztroskotala, český kouč se ale nárazu do ledovce nebojí. "Doufám, že ne. Věřím, že budeme odhodlaní natolik, že vyhrajeme," řekl s úsměvem Jarolím a vyrazil na předzápasový trénink na trávník Windsor Parku pro více než 18 tisíc diváků.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.