ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Že by nechtěl s Českem hrát? Dánský kouč to důrazně vyvrátil

Velikost textu:

Praha - Trenér dánských fotbalistů Age Hareide zuřil. Před přípravným duelem s Českou republikou se dostal do sporu s novináři. Dánská média údajně překroutila jeho slova o tom, že je tento hrací termín pro národní týmy složitý vzhledem k vytíženosti hráčů. Odmítl, že by raději utkání v Mladé Boleslavi nehrál. Naopak má k českému fotbalu velký respekt, proto vítá, že se s ním může poměřit. Přímý přenos vysílá ČT sport a náš web v úterý od 20:10.

Dánský trenér Age Hareide
Dánský trenér Age Hareide

"Pokud by tak Age Hareide mohl rozhodnout, Dánsko by v úterý s Českem nehrálo," napsala dánská média.

Trenér si však na předzápasové tiskové konferenci vzal slovo a rázně novinářům vyčinil, aby jeho slova nepřekrucovali. Odmítl rovněž, že by ho kluby tlačily k tomu, aby dal klíčovým oporám v čele s Christianem Eriksenem volno. A vyloučil, že by někteří hráči jako Simon Kjaer dávali klubovým povinnostem přednost před národním týmem.

"Celé je to jen o tom, že se snažím chránit zdraví hráčů. I předtím jsem to řekl srozumitelně. Je mi jasné, že si můžete psát, co chcete, ale já teď opravdu zuřím," prohlásil Hareide výrazně zvýšeným hlasem.

Hareide: Českého fotbalu si vážím

Ačkoli termín utkání nepovažuje za ideální, na zápas se velmi těší. "Je pro mě ctí hrát proti České republice. Českého fotbalu si velmi vážím, produkuje výborné hráče na nejvyšší úrovni. Stále si dobře pamatuji, jak jste hráli s Norskem v baráži proti týmu v čele s Pavlem Nedvědem," připomněl dánský kouč baráž o mistrovství světa v listopadu 2005, kdy Češi vyhráli oba zápasy nad Norskem 1:0.

Hareide má však i vítěznou vzpomínku na Česko. Před dvěma roky postoupil s Malmö v předkole Ligy mistrů přes pražskou Spartu.

Široká marodka

Tentokrát má však hodně starostí už se skládáním týmu. Podobně jako český kouč Karel Jarolím musel i on oželet účast hned několika opor. Ze zdravotních důvodů do Čech ani nepřicestovali Yussuf Poulsen, Andreas Cornelius, William Kvist a nejlepší střelec Eriksen, nejistý start je i u Rizy Durmisiho a Thomase Delaneyho.

Nastoupit by však měl kapitán Simon Kjaer, o němž přitom média v Dánsku psala, že upřednostňuje klubovou kariéru ve Fenerbahce před národním týmem. "To samozřejmě není pravda. Nelze na to koukat černobíle. Když se zápasů nahromadí více, tak je třeba si určit prioritu. Ty články jsou pro mě ale pohled do zrcadla, jak se prezentuji na veřejnosti. Je to něco, nad čím se musím zamyslet," prohlásil Kjaer, o kterého se údajně dlouhodobě zajímá i Arsenal.

Kjaer středobodem

Právě kolem Kjaera chce Hareide poskládat tým a využít zápas k co nejlepší přípravě na březnový kvalifikační zápas s Rumunskem. "Simon je zkušený hráč a máme tam další univerzální a šikovné hráče, abychom dali dohromady silný tým. Chceme přípravu co nejlépe využít. Češi hrají trochu podobně jako Rumunsko, tak bychom si chtěli některé věci vyzkoušet," naznačil Hareide.

Dánsko má titul mistrů Evropy z roku 1992, ale v poslední době se mu tolik výsledkově nedařilo. Hareide i Kjaer věří, že je však vše na dobré cestě. "Dlouho jsme se potýkali se změnami. Přišel nový trenér, nastavil nový plán, přišli noví hráči. Některé věci se nám nepovedly, ale cítím, že to jde nahoru. Věřím, že se nyní co nejlépe připravíme na březen, kdy potřebujeme uspět a vylepšit si postavení v kvalifikaci," prohlásil Kjaer.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.