ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Sebevědomý norský trenér: Do Česka si jedeme pro tři body

Velikost textu:

Berlín – Trenér norských fotbalistů Per-Mathias Högmo cítí kořist. Do Česka si jeho tým jede pro vítězství. Páteční utkání kvalifikace mistrovství světa je podle kouče jedinečnou šancí, jak zvýšit postupové naděje a přiblížit se druhému místu ve skupině, které může znamenat baráž. Seveřané mají po třech zápasech tři body, o bod víc než svěřenci Karla Jarolíma, a na druhý Ázerbájdžán ztrácejí čtyři body. Přímý přenos vysílá ČT sport a náš web v pátek od 20:15.

Radost hráčů Norska
Radost hráčů Norska

"Myslím, že zápas s Čechy je jedinečnou šancí, jak upevnit své postavení ve skupině a přiblížit se ke konečnému druhému místu. Vzhledem k tomu, jak se skupina vyvíjí, by naše případná výhra mohla být stěžejním krokem ke konečnému druhému místu. Jedeme si pro tři body," citovala norská média Högma, jehož tým se na páteční zápas připravoval v Berlíně.

Norové podobně jako český celek vstup do kvalifikace nezvládli. Seveřané nejprve podle očekávání doma podlehli obhájcům zlata Němcům, ale pak nečekaně utrpěli porážku i v Ázerbájdžánu a až v poslední čtvrthodině zachránili výhru nad trpaslíkem ze San Marina. Högmo je proto pod velkým tlakem, a dokonce se spekuluje o jeho konci u týmu.

přehrát video
Národní tým čekají před duelem s Norskem ještě čtyři tréninky

V minulé evropské kvalifikaci přitom Norsko došlo až do baráže, kde podlehlo Maďarsku. "Zatím jsou naše výkony velmi rozkolísané. Je třeba mít dobrou rovnováhu. V minulé kvalifikaci jsme šestkrát udrželi čisté konto, to byla jedna z příčin úspěchu. To bude teď důležité, abychom zlepšili obranu. Inkasovali jsme v poslední době příliš mnoho branek," řekl Högmo.

Norsko pod tlakem

Očekává, že v pátečním utkání bude český celek hodně tlačit. "Češi nedali ve třech zápasech gól, takže to budou chtít zlomit. Bude důležité, jak jejich tlak ustojíme. Je třeba, abychom neztráceli míče a dobře jsme se pohybovali. Na tom jsme v posledních trénincích pracovali a budeme v tom chtít pokračovat i v zápase," dodal šestapadesátiletý trenér.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.