ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor
Příprava jednadvacítky

Na Portugalce nebudou Jankto ani Černý, Lavička otestuje nové hráče

Velikost textu:

Praha – Trenér Vítězslav Lavička musí před přípravným zápasem fotbalové jednadvacítky mírně poupravovat nominaci. Lvíčata se sešla v Praze bez několika opor. Vedle Patrika Schicka a Antonína Baráka, které povolal kouč reprezentačního A-týmu Karel Jarolím, nedorazili ani Jakub Jankto a Václav Černý, kteří mají zdravotní potíže. Trenér Vítězslav Lavička proto dodatečně povolal Marka Havlíka ze Slovácka a Martina Haška z Bohemians Praha 1905. Český výběr absolvuje v Praze tři tréninky. Přímý přenos nabídne ČT sport a náš web v pátek od 18:00.

Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička

Kvůli doléčování zranění nemohl Lavička povolat ani další důležité postavy úspěšné kvalifikace Aleše Čermáka a Michala Hubínka, ale za výrazný problém to nepovažuje. "Je pravda, že nám vypadla téměř celá ofenziva oproti kvalifikaci, ale není to komplikace. Je to skutečnost, která otevírá možnost vidět další a nové hráče," řekl Lavička.

"Změn je dost, někdo je zraněný, někdo šel do áčka, ale nemyslím si, že by to bylo až tak velké oslabení. Ostatní kluci se mohou alespoň ukázat," souhlasil nejzkušenější hráč týmu Michal Trávník.

Vůbec poprvé dostanou šanci stoper Lukáš Hůlka a záložník Hašek, po delší době kouč vyzkouší i útočníka Tomáše Chorého nebo záložníka Marka Havlíka.

Parta je dobrá

Noví hráči do týmu zapadají snadněji, jelikož jednadvacítka si i přes změny nadále drží vynikající kolektiv. "I když se sestava furt mění, zapadne každý a parta je tu opravdu dobrá," řekl Trávník. "Parta je opravdu fantastická, ještě jsem to nezažil. Je velká sranda, teď jsme třeba schovali tašku Danovi Tetourovi, který ji ještě nenašel," prozradil útočník Stanislav Klobása.

Dobrá pohoda bude potřeba, jelikož Češi narazí na jednoho z nejtěžších soupeřů. Portugalská jednadvacítka byla na posledním šampionátu ve finále, seniorská reprezentace dokonce ME vyhrála. A i v kvalifikaci se Portugalcům velmi dařilo.

"Portugalci mají nespornou kvalitu a bude to pro nás první ostrý test v přípravě na Euro. Bude to dobrý test pro hráče," věří Lavička. "Kvalifikací prošli snadno, je to výborný soupeř a může nám to ukázat hodně věcí," doplnil Trávník.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.