ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
REPREZENTACE

Vrba: Dlouho jsem nezažil, abych měl mužstvo tři týdny pohromadě

Velikost textu:

Praha - Když měl Pavel Vrba čas pracovat s národním týmem delší dobu, vždy to mělo dobrý dopad na výsledky týmu. Nyní má reprezentační trenér před Eurem k dispozici hned tři týdny - a na přípravu se hodně těší. Každodenní kontakt s týmem mu chybí, navíc by reprezentace na mistrovství Evropy konečně mohla předvádět fotbal, který Vrba od svého mužstva vyžaduje.

Pavel Vrba
Pavel Vrba

"Dlouho jsem nezažil, abych měl mužstvo tři týdny pohromadě. Hodně se na to těším. Určitě je pozitivní, že budeme moci spolu takhle dlouho pracovat. Když jsme se na podzim potkávali jednou za měsíc na osm dní, tak bylo vidět, že některé věci fungovaly lépe, než když se vidíme jednou za tři měsíce," řekl Vrba.

Věří proto, že na soustředění zapracuje na herním projevu mužstva. Chystá i nové věci, které si chce s týmem vyzkoušet už v přípravných zápasech. "S Maltou ještě ne. To bereme jako předpřípravu, získání herní praxe. Rozhodující pro mě budou zápasy s Ruskem a Jižní Koreou. Tam bych chtěl vyzkoušet i věci, které si chystáme na Euro," dodal Vrba.

Jediný hráč, kterého Vrba opravdu postrádá v kádru, je Martin Frýdek. "Jinak nevím o nikom, že by mi chyběl nebo že bych na někoho zapomněl," řekl Vrba na dnešní nominační tiskové konferenci. "Frýdek v jarní části vypadal hodně zajímavě, ale momentálně je bohužel zraněný. Kdyby byl zdravý, tak by v nominaci byl," dodal.

Uvažoval také o dalších hráčích Sparty Lukáši Julišovi a Jakubu Brabcovi, ale ti mají také zdravotní potíže, proto je nepozval ani na úvodní kemp. Na něj naopak poprvé povolal do národního týmu Patrika Schicka z Bohemians Praha 1905. "Patrik je tam proto, že na jaře hrál velice dobrá utkání a jeho zásluhou hrála Bohemka zajímavý fotbal. Svými výkony si o nominaci řekl," vysvětlil Vrba.

přehrát video
Vrba oznámil širší výběr pro Euro

Naopak o devatenáctiletém Václavovi Černém z Ajaxu Amsterdam neuvažoval. "Vašek Černý je velký talent, ale nemá s dospělým fotbalem tolik zkušeností, aby hned vyrazil na šampionát," řekl reprezentační kouč.

Z hráčů, kteří byli na posledních srazech, se do vybrané osmadvacítky nedostal záložník Gliwic Kamil Vacek, který byl zvolen pátým nejlepším hráčem polské ligy. "Byl tu na minulých srazech, kdy byli jiní hráči zranění. Teď jsou zpět Plašil, Rosický. Proto jsme nyní zvolili jinou variantu," řekl Vrba.

Z podobných důvodů vynechal i Tomáše Součka ze Slavie, který ho svými výkony zaujal. "Hodně zaujal, ale prostor určitě dostane až na podzim, protože někteří hráči podle mých informací uvažují o konci," naznačil Vrba, že by Jaroslav Plašil s Tomášem Rosickým mohli po šampionátu v reprezentaci skončit.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.