ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

České fotbalisty prověří v březnu Skotsko

Velikost textu:
aktualizováno 7. 1. 2016 22:33

Praha – Prvním soupeřem českých fotbalistů v roce 2016 bude 24. března Skotsko. Svěřenci Pavla Vrby se s ním utkají v Praze na zatím blíže nespecifikovaném stadionu. O pět dní později se národní tým střetne ve Stockholmu se Švédskem.

Radující se čeští fotbalisté
Radující se čeští fotbalisté

"Hledali jsme soupeře, kteří nás prověří před mistrovstvím Evropy. Březnový dvojzápas je poslední zkouškou před závěrečným soustředěním v Rakousku a Skotsko i Švédsko mají sílu a kvalitu. Budou to velmi dobré testy se vším všudy," uvedl reprezentační trenér.

Češi se od roku 1993 utkali se Skotskem už šestkrát a prohráli jediný zápas v přípravě v roce 2010 (0:1). Naposledy se oba celky střetly v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2012. Doma reprezentanti vyhráli 1:0, venku remizovali 2:2.

přehrát video
Čeští fotbalisté se v březnu vedle Švédska utkají i se Skotskem

Vrba velké experimenty v nominaci nechystá. "Určitě už nepovoláme nějakých čtyři pět nových hráčů… Zároveň neříkám, že v nominaci nemůže být někdo, kdo překvapí na začátku jarní sezony. Ale nebude to o zkoušení spousty hráčů, chceme mužstvo spíš stabilizovat s výhledem pro Euro," řekl Vrba.

Skotsko má být testem před Eurem, ale i před kvalifikací o postup na MS, v níž se Češi střetnou mimo jiné také se Severním Irskem. "Skotsko je typologicky podobným týmem, také proto pro nás bude dobré vyzkoušet si nyní konfrontaci s ostrovním fotbalem. Švédsko zase bude startovat na mistrovství Evropy, což jasně vypovídá o jeho síle," podotkl Vrba.

Skotsko v nedávno skončené kvalifikaci ME skončilo ve skupině D na čtvrtém místě za Německem, Polskem a Irskem s 15 získanými body z deseti zápasů a nedostalo se ani do baráže. Naopak Švédsko, opírající se o hvězdného kapitána Zlatana Ibrahimoviče, ve skupině G obsadilo třetí pozici za Rakouskem a Ruskem s 18 získanými body a v barážovém dvojutkání vyřadilo Dánsko. Švédové na ME v základní skupině vyzvou Belgii, Itálii a Irsko.

Nejméně jeden přípravný duel plánuje reprezentace sehrát také na přelomu května a června na herním soustředění v Rakousku, generálku na ME, na němž se český tým střetne se Španělskem, Chorvatskem a Tureckem, obstará týden před šampionátem utkání na domácí půdě zatím také s neurčeným soupeřem.

Zdroj: ČT sport, ČTK, fotbal.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.