ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Vrbu chceme i po Euru, potvrdil Pelta

Velikost textu:
aktualizováno 9. 12. 2015 18:07

Praha - Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta hodlá udržet Pavla Vrbu u národního týmu i pro příští kvalifikační cyklus, na který má kouč podepsanou smlouvu. Připustil však, že je v ní klauzule, díky které může Vrbu případný zájemce vykoupit. Podle Pelty momentálně žádný zájemce asociaci kvůli Vrbově uvolnění neoslovil. "Mým zájmem i celého fotbalového hnutí včetně výkonného výboru je udržet trenéra Vrbu, ať už dopadne mistrovství Evropy jakkoli," řekl Pelta.

Pavel Vrba a Miroslav Pelta
Pavel Vrba a Miroslav Pelta

"V současné chvíli jsou to jen spekulace. Bylo by nenormální, kdyby trenér Vrba neměl nabídky, když je úspěšný. Ale zatím nemám indicie, že by měl někdo zájem o uvolnění trenéra jednat," sdělil Pelta. O Vrbovi se v posledních dnech hovořilo jako o případném adeptovi na uvolněné místo po André Villasi-Boasovi, který po sezoně skončí na lavičce Zenitu Petrohrad. Ten v minulosti vedl český trenér Vlastimil Petržela.

O situaci mluvil šéf českého fotbalu i s Vrbou. "Potvrdil mi, že s nikým konkrétně nejedná a že má čistou hlavu a koncentruje se plně na mistrovství Evropy, kde chceme být úspěšní," prohlásil Pelta. "Ještě bude dost času bavit se o jeho budoucnosti. Já udělám maximum, abych ho u národního týmu udržel," dodal.

"V poslední době jsem dostal jen dvě nabídky, a to z Hodonína a Nového Strašecí," řekl k tomu sám Vrba. O případném konci u reprezentace a budoucnosti po mistrovství Evropy nechtěl kouč spekulovat. "Bavit se o kdyby se nevyplácí, takže na kdyby nehraju," přidal Vrba. "Je zbytečné se o tom bavit, vůbec nikdo mě nekontaktoval," dodal.

Pelta na podzim 2013 svedl náročná jednání s Plzní, aby Vrbu uvolnila poté, co tam za pět let vybudoval silný tým, který se dvakrát probojoval do hlavní soutěže Ligy mistrů. U reprezentace po úvodním rozkoukávání Vrba nastartoval obměnu kádru, dal šanci hráčům z české ligy a překvapivě v konkurenci Nizozemska a Turecka vyhrál kvalifikační skupinu o postup na mistrovství Evropy. Smlouvu dostal na čtyři roky, tedy do konce roku 2017 s tím, že v případě postupu na MS 2018 může být uplatněna opce na další dva roky.

přehrát video
Vrba: Němce si snad pošetříme do skupiny o MS
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.