ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Kandidát na šéfa FIFA Sexwale chce loga sponzorů na reprezentačních dresech

Velikost textu:

Curych - Kandidát na prezidenta FIFA Tokyo Sexwale chce, aby fotbalové národní týmy mohly po vzoru klubů nosit na dresu loga svých sponzorů. Zároveň dvaašedesátiletý Jihoafričan prohlásil, že si dokáže představit rozšíření počtu účastníků mistrovství světa ze současných 32 mužstev. Mimo jiné volá po více rozvojových programech na pomoc fotbalu mimo Evropu a slibuje politiku "otevřených dveří" spočívající ve snadnějším přístupu zástupců národních asociací k prezidentovi FIFA.

Tokyo Sexwale
Tokyo Sexwale

Bývalý politický vězeň z dob apartheidu Sexwale představil body svého programu. Důraz klade na loga sponzorů na reprezentačních dresech. "Je tu prostor pro miliony dolarů, jež by putovaly přímo národním federacím," vysvětlil Sexwale.

Zatímco loga sponzorů na dresech jsou na klubové úrovni od 80. let minulého století celosvětově rozšířeným jevem, u reprezentací to FIFA zakazuje. Národní svazy mají možnost propagovat své partnery pouze na tréninkovém a společenském oblečení.

Více míst na MS pro Afriku?

Sexwale dále uvedl, že je třeba se "vážně, ale citlivě" podívat na nerovnováhu mezi zastoupením kontinentálních konfederací na MS. Evropa má s 53 národními asociacemi 13 účastnických míst, Afrika s 54 členy pouze pět.

Zároveň bývalý ministr jihoafrické vlády naznačil, že by se vrcholný turnaj FIFA mohl rozšířit. "Co se týče počtu týmů na mistrovství světa, mohlo by to být víc než současných dvaatřicet. Bude to záviset na diskusi výkonného výboru FIFA," uvedl Sexwale.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.