ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
REPREZENTACE

Češi odletěli do Rigy na klíčový zápas s Lotyšskem

Velikost textu:

Praha - Česká reprezentace odletěla do Rigy, aby v neděli sehrála důležité kvalifikační utkání s Lotyšskem, po němž by za příznivé konstelace mohla slavit postup na Euro. Nikdo z hráčů nemá po čtvrtečním duelu vážnější šrámy, a všichni z kádru by tak měli být připraveni na víkendový zápas. 

přehrát video
Reprezentace se přesunula do Rigy a chce dokonat postup na Euro

Český tým má mezi oběma zápasy jen dva dny volna. "Hektika to není, takhle to chodí. Když hrajeme pohárový zápas a pak se vracíme domů na ligu, je to podobné. Čtvrtek až neděle je poměrně náročný program, ale většina týmu je na to zvyklá," řekl záložník Bořek Dočkal po příletu do Rigy, kde tým přivítalo podobné počasí, jaké panuje v Praze.

"Teď to není o velkém tréninku, ale každý se musí nachystat podle sebe, co mu vyhovuje. Psychicky to není problém po výhře, takže hlavně fyzicky," doplnil stoper Marek Suchý.

Češi mohou v neděli už po osmi z deseti zápasů kvalifikace postoupit. Pokud v Rize zvítězí a Nizozemsko zároveň nevyhraje v Turecku, budou mít jistotu druhého místa, a tím i účasti na závěrečném turnaji. Šampaňské na případnou oslavu si ale do Rigy nepřivezli.

"Nevím o ničem, myslím, že ne. Takhle ještě určitě nepřemýšlíme. Samozřejmě počítat umíme všichni, ale musíme zůstat pokorní a připravit se na ten zápas. Samozřejmě by bylo nejlepší rozhodnout o postupu co nejdřív, ale může se stát, že Nizozemci taky vyhrají a hotovo ještě nebude," dodal Suchý.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.