ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
PROFILY FOTBALOVÝCH LVÍČAT

Hybš: Z Nižboru až do reprezentace

Velikost textu:

Praha - Získal ligový primát i domácí pohár, prošel všemi mládežnickými reprezentačními výběry a nyní Matěj Hybš doufá, že se jednou podívá i do té seniorské.

Matěj Hybš v reprezentačním dresu
Matěj Hybš v reprezentačním dresu

S fotbalem začínal Hybš v Nižboru, v deseti letech se přesunul do Hořovic, kde působil dalších pět let, když si jej všimli zástupci pražské Sparty, kam záhy přestoupil. "Když jsem s fotbalem začínal, znamenal pro mě všechno. Nebyla vlastně jiná zábava, než si jít po škole kopat, nic jiného neexistovalo," vrací se ke svým začátkům mladý obránce.

Rok po svém přesunu do Sparty si poprvé oblékl reprezentační dres, když zasáhl do přátelského utkání národního týmu do šestnácti let se stejně starým výběrem Bavorska. Premiérové branky v dresu se lvíčkem na prsou se pak dočkal o necelé dva týdny později. Jeho gól přispěl ke kanonádě v duelu se Švýcarskem. Čeští mladíci tehdy deklasovali svého soupeře 5:1.

I přesto, že jako levý obránce nikdy nebyl ke střílení gólů předurčen, v reprezentaci Hybš dokázal skórovat i ve výběru sedmnáctiletých. V kvalifikaci na evropský šampionát to bylo shodou okolností znovu proti Švýcarům, o měsíc později pak zaznamenal další branku v přípravě s Finskem. To se psal rok 2010 a Hybš se na klubové úrovni pomalu propracovával k metám vyšším.

Těch bylo dosaženo v sezoně 2012/13, kdy se Hybš po sezoně strávené v rezervním týmu Sparty probojoval do prvního mužstva a ligový debut si připsal v srpnovém utkání se Slováckem. Pravidelnější příležitosti v domácí soutěži začal dostávat až v průběhu jara, na evropské scéně však odehrál v základní skupině například zápas se španělským Athletikem Bilbao.

Podívejte se na rozhovor s Matějem Hybšem (zdroj: FAČR)

Skutečný vrchol pak prožil v únoru, kdy odehrál kompletní porci minut ve dvojzápase vyřazovací fáze s Chelsea a postup mu sebrala až Hazardova trefa v nastavení odvetného zápasu na Stamford Bridge.

V následující sezoně vstřelil zatím svoji jedinou branku v dresu Sparty, když přispěl trefou do sítě Jablonce k postupu do finále domácího poháru, který nakonec sparťané celkově ovládli, stejně jako domácí soutěž. V té však Hybš příliš šancí na svém postu nedostával a v srpnu loňského roku odešel na hostování do Jihlavy. V dresu Vysočiny se pak konečně dočkal i premiérového ligového gólu, a to v říjnovém utkání se Zbrojovkou Brno, které jeho tým nakonec zvládl poměrem 2:0.

Do jednadvacítky premiérově nakoukl v listopadu 2012 a do dnešního dne zasáhl v jejím dresu do sedmi utkání. Naposledy v podzimním přípravném zápase s Německem, kdy odehrál kompletních devadesát minut.   

Zdroj: FAČR

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.