ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja
Reprezentace do 21 let

Dovalil musel udělat změnu v nominaci, povolán byl Takács

Velikost textu:
aktualizováno 11. 11. 2014 17:01

Praha Trenér fotbalové reprezentace do 21 let Jakub Dovalil musel udělat změnu v nominaci na přípravné zápasy s Dánskem a Německem. Kvůli zranění mu vypadli kapitán Jakub Brabec ze Sparty a jablonecký záložník Vojtěch Kubista. Místo nich povolal Ladislava Takácse z Teplic.

Jakub Dovalil
Jakub Dovalil

Brabec i Kubista na pondělní sraz dorazili zranění. Ukázalo se, že nebudou schopni nastoupit, proto národní tým opustili a vrátili se do klubů. Dovalil proto musel situaci narychlo řešit, hledání náhrady mu komplikovalo i to, že ve stejném termínu hraje na turnaji na Kypru výběr do dvaceti let.

"Máme omezené možnosti, proto jsme povolali jen jednoho nového hráče. Laco Takács se dobře ukazuje v sestavě Teplic," uvedl Dovalil. Teprve osmnáctiletý Takács patří mezi stálice mládežnických reprezentací, zatím nasbíral třináct startů za výběr do osmnácti let a šest zápasů si letos na podzim připsal v devatenáctce. Ve výběru do 21 let je však nováčkem.

Zdravotní problémy naopak zažehnali Tomáš Kalas a Tomáš Přikryl, kteří v pondělí měli ještě volnější režim. Naopak v pořádku je navrátilec Václav Kadlec. "Víme, že Němci jsou hodně silní, s nimi to bude těžké, ale v našich silách je porazit určitě Dány," uvedl Kadlec. "Přál bych si, aby se nám podařilo vstřelit více než jednu branku. Útočná činnost se nám teď moc nedařila, tak věřím, že to protrhneme," řekl Dovalil.

přehrát video
Lvíčata trénují na Dánsko a Německo
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.