ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
Reprezentace

Uzdravený Lafata se zastává Vydry: Útočníci jsou vždycky první na ráně

Velikost textu:

Praha – Zdálo se, že v očích Pavla Vrby už není perspektivním hráčem pro reprezentaci, nakonec se však David Lafata v nominaci na kvalifikační duel s Nizozemskem objevil a stal se jedním ze dvou útočníků v kádru národního týmu. Zatímco do přátelského duelu s USA, který Češi prohráli 0:1, ho nepustilo nachlazení, na Holandsko už bude David Lafata připraven. Přímý přenos utkání Česko - Nizozemsko sledujte 9. září od 20:15 na ČT sport a našem webu.

David Lafata slaví reprezentační gól
David Lafata slaví reprezentační gól

Češi dali ve čtyřech zápasech pod trenérem Pavlem Vrbou pět branek, z toho dvě útočník Matěj Vydra, trefili se i záložníci Tomáš Hořava, Tomáš Rosický a Josef Hušbauer. Ovšem řada šancí zůstala nevyužitých, zvláště v posledním utkání s USA. Proto se ozývají hlasy, že by měl dostat šanci Lafata, který dlouhodobě patří mezi nejproduktivnější české útočníky, pod Vrbou však zatím odehrál jediný poločas duelu s Norskem.

"Nepovažuji se za žádného zachránce. Jsem rád, že jsem se dal zdravotně dohromady a že tu mohu vůbec být. Jestli dostanu důvěru, to už je na trenérovi," řekl Lafata. Proti USA nastoupil na hrotu útoku Vydra, který se nedostal do žádné šance a v poločase ho vystřídal záložník Daniel Kolář.

Nutno ale dodat, že zejména v prvním poločase hra reprezentace trpěla řadou nepřesností v rozehrávce a špatným pohybem záložníků. Hrotový útočník má za této konstelace jen omezené možnosti, jak hru týmu pozvednout, a nedostává se mu finálních přihrávek, z nichž by mohl zakončovat. "Když to nepadá, jsou útočníci první na ráně," zastává se Lafata Vydry.

Lafata si přivezl nachlazení ze Zwolle

Lafata měl být k dispozici už ve středu proti USA, ale kvůli nemoci se musel omluvit. "Měl jsem virózu. Přivezli jsme si to asi ze Zwolle. Prohnalo se to celou šatnou Sparty. Já to přecházel, ale teď už jsem musel ulehnout," popisoval Lafata.

Stihl se však rychle uzdravit a nyní už je připraven nastoupit, pokud mu dá trenér Pavel Vrba důvěru. "Cítím se už dobře a už to snad bude jen lepší," věří Lafata, kterého nemoc zmohla natolik, že prospal i zápas s Američany. "Uspával jsem děti a usnul jsem s nimi. Takže jsem viděl až posledních deset minut," prozradil Lafata s provinilým úsměvem.

Nizozemsko Lafata pozorně sledoval

Čtvrteční prohru 0:2 příštího soupeře Nizozemska v Itálii však již viděl v televizi v hotelu. "Koukali jsme na to. Bohužel utkání bylo poznamenáno rychlou červenou kartou pro Nizozemce. Takže to moc vypovídající nebylo, v úterý to bude určitě jiné," mínil Lafata. "Trenéři určitě mají naskautováno více jejich zápasů, takže by v tom neměl být problém. Sice mají jiného trenéra, ale hráči jsou stále stejní," dodal.

Zkušený útočník rovněž věří, že českému týmu pomůže motivace v podobě zvučného soupeře. "Ta extra motivace by mohla zafungovat. Zvučnějšího soupeře jsme na úvod asi dostat nemohli. Myslím, že nás čeká hezký zápas a snad i s dobrým výsledkem pro nás," dodal. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.