ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Vrba: Čeká nás spousta práce, někteří hráči příště v nominaci být nemusí

Velikost textu:

Praha – Trenér Pavel Vrba nemohl být se svou premiérou na lavičce národního týmu spokojený. Jeho svěřenci sice dlouho sahali v zápase s Norskem po vítězství a o výhru je připravila až chyba brankáře Čechu ze závěru duelu. Pasivní hra a velké množství ztrát především v druhém poločase ale ukázaly na značné rezervy ve výkonu české reprezentace.

Pavel Vrba
Pavel Vrba

"První zápas mi hodně ukázal, je tam spousta věcí na zamyšlenou," řekl Vrba. "Je vidět, že nás čeká spousta věcí, spousta debat a sestřihů, abychom si vysvětlili určité situace. Jako jsem hráčům poslal před zápasem domácí úkoly, tak tentokrát jim pošlu vysvědčení za ten zápas, který odehráli. Určitě jsou věci, z nichž by se měli ponaučit," uvedl bývalý plzeňský kouč. 

Trenér neskrýval rozladění především z množství ztrát. "Hráči ve středu pole hráli zbytečně na hodně doteků, byla tam spousta ztrát. Ztráceli jsme i míče, které byly řešitelné. To byl důvod, proč jsme se v druhé půli nedostávali do útočné fáze tak jako v prvním poločase," vysvětlil Vrba.

Bez Rosického to nebylo ono

Mnohem spokojenější byl trenér s prvním poločasem, který Češi vyhráli 2:1. Po poločasovém střídání kapitána Tomáše Rosického šla úroveň hry domácího celku o poznání dolů. "Tomáš opět ukázal, jak je důležitý pro mužstvo. Možná je pro nás i rozhodující hráč. Po jeho odchodu naše ofenziva v druhém poločase ztratila na kvalitě," podotkl Vrba.

Rosického rozhodně nestřídal kvůli výkonnosti, únavě nebo zranění. S kapitánem mužstva byl dopředu domluvený, že odehraje jen poločas. "Vím, jak náročný program má. Možná kdyby Tomáš hrál celý zápas, třeba jsme ten výsledek uhráli lepší. Ale pokud se s hráči na něčem domluvím, chci to slovo dodržet," uvedl Vrba. "Chtěli jsme vyzkoušet všechny hráče, aby všichni dostali prostor se ukázat. Nechci to hrát do 80. minuty v jedenácti a pak střídat po minutě, abychom třeba ukopali vítězství," dodal.

Někteří hráči už příště v nominaci být nemusí

S výjimkou Rosického se nechtěl Vrba blíže vyjadřovat k výkonům jednotlivých hráčů. "Nebudu jmenovat. Někteří ukázali svoji kvalitu, někteří zahráli průměrně a od některých jsem čekal víc. Neznamená to, že ti hráči, kteří hráli dnes, musejí být v nominaci v květnu nebo v červnu," naznačil Vrba.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.