ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Vrba staví realizační tým. Manažerem má být Fitzel

Velikost textu:

Praha - Pavel Vrba sice ještě dokončuje svou práci ve Viktorii Plzeň, zároveň se ale připravuje na převzetí české fotbalové reprezentace. K tomu dojde 1. ledna 2014 a přibližně do té doby by měl mít úspěšný kouč sestavený i realizační tým. A první jméno jeho nového spolupracovníka je už na světě. Manažerem nároďáku má být podle deníku Sport bývalý trenér juniorských reprezentací Dušan Fitzel.

Dušan Fitzel
Dušan Fitzel

Fitzel, momentálně ředitel Sportovně technického oddělení FAČR, má s manažerstvím své zkušenosti. Podobnou funkci totiž vykonává u výběru do jednadvaceti let. V nové roli vystřídá Vladimíra Šmicera, který u reprezentace skončil v polovině října po nepovedené kvalifikaci na mistrovství světa.

"Jednou se vždy musí odejít. Tomu, kdo po mně přijde, budu držet palce, aby postoupil s týmem na mistrovství Evropy," uvedl Šmicer, který u týmu vydržel čtyři roky.

Padesátiletý Fitzel v minulosti vedl juniorské reprezentační výběry. S osmnáctkou například vybojoval stříbro na ME 2001. Tři roky řídil i národní tým Malty. "Musím poděkovat trenérům Brücknerovi a Škorpilovi, kteří mě při práci u českých reprezentací učili," řekl v jednom z rozhovorů před pěti lety.

Zdroj: ČT sport, deník Sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.