ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Pešice nominoval na Kanadu Čecha, Rosického i Vydru

Velikost textu:
aktualizováno 6. 11. 2013 14:09

Praha - V nominaci trenéra fotbalové reprezentace Josefa Pešiceho na přípravné utkání s Kanadou je většina opor včetně Petra Čecha a Tomáše Rosického. Chybí jen zraněný Jaroslav Plašil. Naopak se po zranění vrací Matěj Vydra a také Ladislav Krejčí, který naposledy reprezentoval v březnu. Reprezentace se sejde v úterý 12. listopadu. Zápas s Kanadou se bude hrát v pátek 15. listopadu v Olomouci.

Zatímco v závěru kvalifikace o mistrovství světa měl Pešice k dispozici 23 hráčů, tentokrát sestavil jen osmnáctičlenný výběr. V nominaci nejsou například sparťané David Lafata, Josef Hušbauer či plzeňští hráči Tomáš Hořava a Václav Procházka. Nedostalo se ani na Michala Kadlece, kterého prý není třeba zkoušet, proto dostali prostor jiní hráči.

"Chci dát šanci Ondrovi Čelůstkovi a dalším hráčům z nastupující generace, jako jsou Krejčí, Vydra, Mazuch a další. Proto jsme skládali tým tak, aby tito hráči mohli hrát," řekl Pešice na tiskové konferenci. "Proto jsem také rád, že je tu Tomáš Rosický, aby těmto mladým hráčům usnadnil roli," dodal.

Kapitán Rosický v posledních dvou zápasech na Maltě a v Bulharsku chyběl na žádost Arsenalu, aby mohl doléčit zranění. Momentálně pravidelně nastupuje, proto nebyl důvod ho z nominace znovu vynechávat.

"Minule jsme vyhověli Arsenalu. Teď jsem s Tomášem mluvil a je fit. Přislíbil účast. Pokud se nestane nic v tom dnešním a nedělním utkání Arsenalu, tak přijede," řekl Pešice.

Petr Čech
Petr Čech

Z tradičních opor nevyužije kromě Michala Kadlece už jen Plašila, který má zdravotní problémy. "Zítra má projít speciálním vyšetřením, pak se bude vědět, o jaké zranění se přesně jedná," uvedl Pešice.

Reprezentace se sejde v úterý 12. listopadu. Chybět na srazu bude manažer Vladimír Šmicer, který jako jediný z dosavadního realizačního týmu již definitivně skončil. "Domluvil se s předsedou Miroslavem Peltou, že utkání s Kanadou již vynechá," řekl mluvčí reprezentace Jaroslav Kolář. Zápas se bude hrát v pátek 15. listopadu v Olomouci.

Nominace fotbalové reprezentace na přípravné utkání proti Kanadě:

Brankáři: Petr Čech, Tomáš Vaclík

Obránci: Tomáš Sivok, Theodor Gebre Selassie, Marek Suchý, Ondřej Mazuch, Ondřej Čelůstka

Záložníci: Tomáš Rosický, Petr Jiráček, Tomáš Hübschman, František Rajtoral, Ondřej Vaněk, Vladimír Darida, Bořek Dočkal, Ladislav Krejčí

Útočníci: Václav Kadlec, Libor Kozák, Matěj Vydra

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.