ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
Kvalifikace na MS 2014

Dočkal: Ukázali jsme charakter, nejsme odepsaní

Velikost textu:

Sofia - Vítězné loučení s nepovedenou kvalifikací jako možná předzvěst lepších časů. Tak bere výhru fotbalové reprezentace 1:0 v Bulharsku záložník Bořek Dočkal, jehož trefa z 52. minuty rozhodla. I když Češi v Sofii už neměli šanci dosáhnout na barážové umístění, podle Dočkala je tříbodový zisk dobrým znamením do budoucna. 

Radost Bořka Dočkala v reprezentačním dresu
Radost Bořka Dočkala v reprezentačním dresu

"Nemyslím si, že by český tým byl odepsaný, ukázali jsme minimálně dobrý charakter. Výhra v Bulharsku ukazuje, že jsme k tomu přistoupili dobře. Český tým může mít znovu úspěchy," prohlásil Dočkal po utkání. Češi podle něj mohou být konkurenceschopní, i když jim dnes skončená kvalifikace nevyšla. "Sice teď nemáme takové individuality, ale zase se to dá nahradit jinými věcmi. Máme dost chytré a takticky vyspělé hráče, abychom si poradili i se silnějšími soupeři," mínil Dočkal.

I těsného vítězství v bulharské metropoli si středopolař pražské Sparty považoval. "Radost máme velikou. Máme tři body a já k tomu navíc přispěl gólem," uvedl Dočkal, který se prosadil krátce po poločase střelou ze střední vzdálenosti - své silné disciplíny. "Gólman si s tím asi mohl poradit, ale jsme rádi, že to tam padlo. Při akci mi dobře roztáhli prostor Vašek Kadlec s Frantou Rajtoralem a nakonec jsem se rozhodl střílet. Přišlo mi to méně riskantní než to na někoho zkoušet prostrčit," popisoval Dočkal svoji druhou trefu v reprezentační kariéře.

Češi litovali promarněné šance na postup na světový šampionát. Ani výhra na Maltě a úspěch v Bulharsku už zpackanou misi nezachránily. Dočkal tušil, kde národní tým kvalifikaci ztratil. "O to více nás mrzí předchozí ztráty, když vidíme, že jsme schopní vyhrát na hřišti Bulharska, které se ještě rvalo o postup. Kdybychom zvládli domácí zápasy, tak jsme postoupili. Ale teď už se to vrátit nedá," připomněl Dočkal české hýření body na domácí půdě, kde národní tým z pěti zápasů zdolal jen outsidera Maltu a remizoval s Bulhary a Italy.

Trenéra Pešiceho potěšilo, jak fotbalisté k závěrečnému dvojutkání přistoupili, přestože už neměli šanci na postup. "Chtěl bych hráčům poděkovat, protože odvedli velice slušný výkon a profesionální přístup," uvedl Pešice. I když dvakrát uspěl, nehodlá u týmu pokračovat déle než do listopadu, kdy má reprezentace sehrát přípravné utkání. "Já svou práci odvedl a jsem rád, že jsem mohl týmu pomoci. Nyní se řeší, jestli se v listopadu bude hrát příprava. Pokud ano, tak bych u toho asi byl ještě já, ale ještě jsme se o tom nebavili. Mělo by to být vyřešené během pár dní," prohlásil.


I proti Bulharsku se potvrdil největší problém českého výběru, kterým je slabá produktivita v útoku. Ve vyložených šancích dvakrát neuspěl Libor Kozák a jednou Petr Jiráček. "Už v první půli jsme mohli zápas rozhodnout, měli jsme dvě až tři čisté šance. Se silnějším protivníkem by se nám to vymstilo. Vždyť právě neproměňování šancí nás stálo postup," připomněl Pešice, že jeden vstřelený gól v domácích zápasech s Bulharskem či Itálií by přinesl účast v baráži. Na reprezentačních srazech však není čas na to, aby trenér učil útočníky proměňovat šance. "Těžko říct, co by se s tím dalo dělat takhle na srazech. Hlavně je potřeba, aby útočníci pravidelně hráli a dávali góly v klubech, aby se dostali do pohody. Pak se jim bude lépe hrát i v reprezentaci," dodal.

 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.