ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Fotbalisté přeletěli do Bulharska: Chceme poslední zápas vyhrát, hlásí Procházka

Velikost textu:
aktualizováno 14. 10. 2013 14:22

Sofia - Jednou z hlavních změn v sestavě fotbalové reprezentace pro závěrečné utkání kvalifikace v Bulharsku bude obsazení stoperského postu po vykartovaném Tomáši Sivokovi. Trenér Josef Pešice zřejmě sáhne po Václavu Procházkovi z Plzně. "Výhra 4:1 na Maltě nás nakopla. Chtěli jsme dokázat, že fotbal hrát umíme a že to s námi není tak špatné. To samé platí i teď pro Bulharsko," řekl obránce.

Radost českých fotbalistů
Radost českých fotbalistů

Zatím netuší, jestli v úterý večer nahradí Sivoka on, nebo zda dostane přednost Ondřej Mazuch, který se do nominace dostal po více než třech letech. "Uvidíme. Jsme tu tři stopeři na dvě místa. Samozřejmě bych byl rád, kdybych si zahrál, protože v reprezentaci jsem si na stoperu zahrál jen poločas proti Maďarsku," řekl Procházka. Druhý start si připsal v Itálii, kde ale přišel v průběhu zápasu vyztužit zálohu.

V přípravě v Maďarsku si však už vyzkoušel spolupráci s Markem Suchým, s nímž by měl nastoupit právě v Sofii. "Navíc spolu často hrajeme i na trénincích. Funguje nám to dobře, doplňujeme se. Jen se budu muset více hlídat při podpoře útoku. Ale to už mě brzdí i trenér Vrba v Plzni, abych to nepřeháněl. Bulhaři jsou dopředu silní, takže otvírat obranu by se nemuselo vyplatit," míní Procházka.

Právě důsledná defenziva podle něj bude klíčem k úspěchu, jelikož Bulhaři stále mají naději na baráž o MS, k tomu však potřebují zvítězit. "Proto budou muset útočit a my je můžeme trestat z brejků. Bulhaři jsou velmi silní dopředu, mají tam řadu individualit, proto je třeba pozorně bránit," dodal.

Do Sofie se přesunul s týmem z Malty, kde se od pátečního utkání připravoval v teplotách kolem 30 stupňů. "Byl to velký skok. Pár dní předtím jsem byl s Plzní v Petrohradu, kam jsme si vezli zimní bundy, a na Maltě jsem chodil celou dobu v tričku. Na regeneraci to ale bylo dobré," prohlásil Procházka.

O Vrbovi se hráči baví

Během společného pobytu na Maltě prý občas mezi hráči přišla řeč na to, že hlavním kandidátem na post trenéra reprezentace je Pavel Vrba, kterého Procházka dobře zná ze společného působení v Plzni.

"Občas se mě někdo zeptá na trenéra Vrbu, ale my hráči stejně nevíme nic víc, než co se píše. Trenér se nám nijak nesvěřuje. Nedokážu opravdu odhadnout, jestli by do toho šel. V Plzni je, myslím, spokojený," řekl Procházka.

I když by ho mrzelo, kdyby Vrba z Plzně k reprezentaci odešel, domnívá se, že trenér zanechal v Plzni už takovou stopu, že by Viktoria dokázala na jeho práci navázat i bez něj. "Vtloukl do nás svůj herní styl. Určitě by to bez něj byla změna, ale myslím si, že to máme zažité tak, že by se naše hra až tak nezměnila," dodal Procházka.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.