ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Pekhart po otřesu mozku: Ani jsem nevěděl, že jsem dal gól

Velikost textu:

La Valletta (Malta) - Útočník Tomáš Pekhart po lehčím otřesu mozku dnes již trénoval s fotbalovou reprezentací na úterní kvalifikační utkání s Bulharskem, stále však jen lehce a s úlevami. Sám si není jistý, zda bude připraven nastoupit. Při páteční ráně do hlavy totiž na chvíli dokonce ztratil vědomí. 

Tomáš Pekhart
Tomáš Pekhart

Pekhart se v duelu s Maltou zranil při gólové hlavičce na konečných 4:1. "Vyskočil jsem do vzduchu, dostal ránu a probudil jsem se, až přišli maséři. Že by to byla jen tak nějaká rána, to ne. Asi se něco v hlavě dělo," řekl Pekhart.

Na svou trefu se vůbec nepamatuje. "Nevěděl jsem, že jsem dal gól. To se mi ještě nikdy nestalo, byl jsem hrozně otřesený. Až maséři Eda Poustka s Jirkou Vítem mi říkali, že jsem se trefil, když mě vedli na lavičku. Já ale lidi okolo ani moc nevnímal. Prý to byl docela hezký gól. Já to ale nevím," dodal útočník Norimberku.

I proto měl v sobotu na rozdíl od spoluhráčů úplný klid a do tréninku se nezapojil. "Měl jsem dost velké bolesti hlavy. Dostal jsem injekce, prášky. Zkoušel jsem spát, ale moc to nešlo. Ani to prý není moc dobré, takže jsem se jen tak převaloval v posteli," řekl. Postupně se ale přece jen začal cítit lépe. "Odpoledne jsem už jel s klukama na výlet, abych nebyl sám na hotelu. Dnes už je to dobré. Uvidíme v dalších trénincích," řekl Pekhart, který už zkusil trénovat, ale ještě ne v plné zátěži.

Zatím si není jistý, zda bude na utkání v Sofii připraven. "Když to půjde, rád bych si zahrál. Ale zdraví je přednější. Když budu v pohodě, nebráním se nastoupit. Jinak bych se tam ale nehnal. Otřesy mi přeci jen dávají ještě zabrat," dodal. Věří, že i když nebude moci nastoupit, spoluhráči duel s Bulharskem zvládnou.

Důležité podle něj bude hlavně to, aby útočníci měli podporu podobně jako v předchozích zápasech a dostávali do vápna centry jako třeba právě proti Maltě. "V kvalifikaci jsme moc necentrovali, přitom asi až na Vaška Kadlece nám všem útočníkům v týmu centry svědčí. Jsme spíš hráči do vápna, než abychom někoho obcházeli na půlce hřiště. Škoda, že tam těch balonů nepřichází víc. To je to, co potřebujeme. Proti Maltě se to ukázalo," dodal Pekhart.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.