ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
FOTBALOVÁ JEDNADVACÍTKA

Lvíčata nakonec do Srbska nejedou. Kuriozita, říká Dovalil

Velikost textu:

Praha - Fotbalová jednadvacítka musela zrušit přípravné utkání v Srbsku, jelikož soupeř nabízel jen těžko dostupné destinace. Místo toho se tým trenéra Jakuba Dovalila příští týden utká s Mladou Boleslaví a Příbramí. "Máme zkušenosti od Dánů, kteří v přípravě na minulý evropský šampionát hráli jen proti svým vrstevníkům a zkušenosti s dospělým fotbalem jim pak chyběly, aby doma uspěli," řekl Dovalil.

Radost české jednadvacítky
Radost české jednadvacítky

Zrušení zápasu se Srbskem ho však mrzelo. "Bylo to domluvené devět měsíců dopředu. Chtěli jsme po nich, aby se to hrálo v Bělehradě nebo v nějakém lépe dostupném místě, ale oni nám nabízeli jen Gornij Milanovac a Suboticu. Což by bylo velmi náročné na cestování, navíc byly problémy i s ubytováním. Proto jsme se rozhodli to zrušit. Je to trochu kuriózní situace," vysvětlil Dovalil.

O přípravný termín však přijít nechtěl, proto je rád, že se k předem domluvené Mladé Boleslavi povedlo sehnat za soupeře také Příbram. V Boleslavi se jednadvacítka představí v pátek 6. září, v Příbrami si zahraje v neděli 8. září. Dovalil bude mít k dispozici 23 hráčů, poprvé si bude moci vyzkoušet devatenáctiletého brankáře Lukáše Zimu z italského Janova.

"Zápasy budou mít vyloženě přípravný charakter, zátěž rozložíme rovnoměrně mezi všechny hráče, abychom jich viděli co nejvíce v akci. Zároveň věřím, že nám to pomůže stmelit kolektiv a že se odrazíme od výhry v Holandsku. Navíc sraz bude nyní kratší a hráči budou dříve k dispozici svým klubům," dodal Dovalil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.