Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
čtvrtek 13. prosince 2018 Lucie

Čaroděj Buffon: Remíza je pro nás dobrý výsledek

Velikost textu:
aktualizováno 8. 6. 2013 12:24

Praha - Kapitán italských fotbalistů Gianluigi Buffon přiznal, že jeho tým v páteční kvalifikaci s Českou republikou nepodal optimální výkon. I proto zkušený brankář bere bezbrankovou remízu jako cenný výsledek. Míní, že červnový termín "squadře azzuře" dlouhodobě nesvědčí.

Gianluigi Buffon proti Čechům na Letné exceloval
Gianluigi Buffon proti Čechům na Letné exceloval

"Je to důležitý bod, který nám dovoluje vstoupit do závěrečné fáze kvalifikace o postup na mistrovství světa se čtyřbodovým náskokem a třemi domácími zápasy. Je třeba to považovat za dobrý výsledek," řekl televizní stanici Rai Sport Buffon, který se na Letné blýskl především zlikvidováním dvou dobrých šancí Libora Kozáka.

Uznal, že se vicemistři Evropy nepřiblížili svému maximu. "Myslím, že skutečný problém je na konci sezony s měsíčním odstupem (od ligových zápasů) dosáhnout správného nasazení, potřebného pro mezinárodní zápas. Technika je na této úrovni důležitá, ale stejné je to i s odhodláním a agresivitou," uvedl pětatřicetiletý gólman Juventusu Turín.

Červnový reprezentační termín považuje dlouhodobě za problematický. "Když přijde na červnové zápasy, tak si pamatuji několik opravdu špatných výsledků, jako remízu 0:0 v Norsku nebo další se Švýcarskem. Byli jsme často pod tlakem, takže to má očividně souvislost s načasováním. Po sezoně jsme vyčerpaní a myslíme, že už je konec, takže o měsíc později nejsme připravení," přemítal Buffon.

Útočníkovi Mariu Balotellimu, kterému se zápas nepovedl a v 72. minutě byl navíc vyloučen, nic nevyčítal. "Viděli jsme ho v šatně hodně zklamaného, ale nemyslím si, že je třeba z toho dělat problém. Dostal dvě žluté karty, což se může stát každému," řekl Buffon na adresu problémového hráče. "Na trávníku ze sebe od prvních minut vydával všechno. Nemyslím si, že druhé napomínání může něco svědčit o tom, zda je hráč vyspělý, nebo není. Tyhle věci se mohou při fotbale stát, takže bych v tom nehledal nic zvláštního," dodal brankář, jenž odchytal za národní mužstvo 128 zápasů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.